У столиці відкриється виставка, присвячена історії Криму

У столиці відкриється виставка, присвячена історії Криму
У столиці відкриється виставка, присвячена історії Криму
26.02.2019
Оцініть статтю: 
(181 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

В українській столиці 26 лютого 2019 року о 19:00 відбудеться урочисте відкриття виставки «Дивовижні історії Криму». Цей спільний проект організували Національний культурно-мистецький музейний комплекс «Мистецький Арсенал» і культурно-мистецький центр сКримський Дім» за підтримки міністерства інформаційної політики України і міністерства культури України. Завдяки експонатам виставки, наданим 15 українськими музеями і приватними колекціонерами, відвідувачі заходу дізнаються про переплетіння культур народів, що з прадавніх часів населяли півострів, зокрема, вдосконалять свої знання про корінний народ Криму — кримських татар, а також дізнаються, як формувалася людність на цій території.

Як йдеться на сайті «Мистецького Арсеналу», виставка діятиме до 5 травня, а в перші дні роботи — 26 і 27 лютого — вхід буде вільним для усіх охочих долучитися до історії Криму.

«Сяйво моря, шум кипарисів, стрімкі урвища над хвилями, майже відчутний запах лаванди і безкінечний степ, де полин і кургани, а земля кольору світлої охри. Таким виглядає Крим на картинах, малюнках і фотографіях: прекрасний, але часом суворий. І здається, в українській колективній уяві Крим постає більше простором, ландшафтом, ніж домом безлічі — інколи добре вивчених, а часом загадкових дописемних — культур. Хто і як тут жив? Хто залишив ці неймовірні кургани? Ці фортеці, мінарети і колони? Кораблі і золоті гривни? Як тут жилося у давнину, а як лише нещодавно — ще кількасот років тому? Як краще уявити, зрозуміти і глибше відчути цю захопливу історію? Кімерійці, таври, скіфи, елліни, готи, сармати, візантійці, хазари, половці, генуезці й венеційці, турки-османи і кримські татари. Ми створили виставку, аби крок за кроком пройти слідами давніх народів, які стали джерелом подальшого формування людності півострова. Зокрема, розкажемо більше й про корінний етнос Криму — кримських татар. Виняткові предмети з колекцій 15 українських музеїв і приватних колекцій — від скіфського золота, зброї, артефактів до творів сучасного мистецтва, розповідатимуть дивовижні історії, що залишили по собі різні епохи», — йдеться в анонсі цієї події.

У коментарі до відеоанонсу цієї події виконавчий директор «Кримського Дому» Алім Алієв обіцяє, що ця виставка не залишить відвідувачів без яскравих вражень: «Друзі, чи готові ви почути, побачити і відчути дивовижні історії Криму? Уже з 26 лютого стартує величезний спільний проект «Мистецького Арсеналу» і «Кримського Дому». Таке відбуватиметься вперше! Це буде круто!»

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.