У Запорізькій області російські терористи викрали кримського татарина

У Запорізькій області російські терористи викрали  кримського татарина
У Запорізькій області окупанти викрали вже 106 громадян України
13.04.2022
Оцініть статтю: 
(102 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Запорізькій області окупанти викрали вже 106 громадян України, зокрема 21 представника місцевої влади та двох журналістів. Сьогодні в полоні залишаються 63 особи, зокрема 10 посадовців та один журналіст. Серед викрадених — кримський татарин Асан Аблямітов. Підстави для викрадень — проукраїнська позиція та відмова «співпрацювати».

Як передає «061 — сайт міста Запоріжжя», про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

28-річного Асана Аблямітова викрали в смт Якимівка Мелітопольського району. Напередодні до будинку, де він живе, вдерлися 8 російських військових. Хлопця в цей час вдома не було. Про обшуки в помешканні йому телефоном повідомили сусіди. Щоб з’ясувати ситуацію, Асан зателефонував батькові, але відповів один із російських військовиків і, погрожуючи вбити батьків, змусив Асана повернутися додому. Після цього хлопця примусом вивезли в невідомому напрямку. Вже четвертий день про нього немає жодної інформації.

«Такі дії російських бойовиків грубо порушують право на свободу та особисту недоторканність громадян України, гарантоване у статтях 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статті 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і статті 5 Європейської конвенції з прав людини. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти вчинення РФ воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні», — закликала Денісова

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.