Україна намагається обміняти військовополонених мусульман за принципом «усіх на всіх»

Україна намагається обміняти військовополонених мусульман за принципом «усіх на всіх»
Депутат російської Держдуми Шамсаїл Саралієв
11.04.2023
Оцініть статтю: 
(83 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

З нагоди Рамадану українська сторона запропонувала Росії обміняти військовополонених мусульман за принципом «усіх на всіх». 

За словами радниці з комунікацій керівника Офісу Президента Дарії Зарівної, Москва відкинула цю пропозицію:

«Ми вийшли з пропозицією обміняти мусульман «усіх на всіх» з обох сторін — на знак поваги до їхньої культури і традицій. На жаль, російська сторона сприйняла цю ідею без особливого ентузіазму».

Зарівна наголосила, що Київ намагається діяти проактивно в цьому питанні, щоб ініціювати процес обміну полоненими: 

— Це непростий процес, який потрібно продовжувати, постійно шукаючи нові способи витягти більше наших.

Водночас депутат російської Держдуми Шамсаїл Саралієв заперечив небажання Росії обміняти мусульман, заявивши, що Міністерство оборони РФ оперативно погодилося на обмін та висловило готовність передати Україні сімох військовополонених-мусульман, зокрема Ігоря Біналі-огли, Анара Джафарова, Євгена Кравчука, Максима Мамедова, Михайла Мусаєва, Гасіма Зейнула Назралієва, Макані Рзаєва. Утім, чому саме не вдалося погодити обмін, російський депутат не повідомив.

Увечері 10 квітня стало відомо, що під час чергового обміну Україна передала РФ двох військовополонених-мусульман на підтвердження української пропозиції про обмін «усіх на всіх».

Довідка. Загалом з 11 березня 2022 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими провів 39 обмінів. З російського полону звільнили 1993 людини, зокрема 184 жінки та 107 цивільних заручників. Останній обмін відбувся 3 квітня 2023 року, коли Україна повернула з полону ще 12 людей: десятьох військових і двох цивільних. 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.