Україна передала Саудівській Аравії документацію на генератор імпульсного електромагнітного випромінювання

Ілюстрація: Обкладинка журналу Defense Express, у якому опубліковано інтерв’ю з директором  харківського ТОВ «Інститут електромагнітних досліджень» Юрієм Ткачем
Ілюстрація: Обкладинка журналу Defense Express, у якому опубліковано інтерв’ю з директором харківського ТОВ «Інститут електромагнітних досліджень» Юрієм Ткачем

У листопаді 2018 року Державне підприємство «Конструкторське Бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» експортувало до Саудівської Аравії для дослідницького інституту King Abdulaziz City For Science And Technology технологію у вигляді технічної документації визначення обліку демонстратора генератора імпульсного електромагнітного випромінювання.

Як пише Промисловий портал, сьогодні Україна є однією з країн у світі, яка виробляє такий складний вид озброєнь як електромагнітне або, як його ще називають, мікрохвильову зброю. Але ця перспективна зброя поки що недоступна нашим Збройним силам і розробляється, здебільшого, в інтересах іноземних замовників.

Причини такої ситуації, а також ряд інших питань Defense Express обговорив з директором головного українського розробника мікрохвильової зброї – харківського ТОВ «Інститут електромагнітних досліджень» – Юрієм Ткачем.

Промисловий портал надає невелику частку інтерв’ю, представленого в журналі Defense Express:

Тематика роботи Інституту на цей час визначається вмістом контрактів з іноземними замовниками. Зараз діяльність зосереджена на створенні мікрохвильових боєприпасів, придатних для випробувань у полігонних умовах. Зазначимо, що розробки проводяться в тісній співпраці з КБ «Південне», внаслідок чого, сподіваюся, з’являться зразки боєприпасів, здатних вирішувати широкий спектр поставлених завдань.

Зауважу, що коштом внутрішніх ресурсів Інститут проводить ряд перспективних робіт, серед яких створення засобів ураження, заснованих на використанні вибухових джерел сильних імпульсних струмів мега амперного діапазону, що проходять в землі. Позитивним моментом, що впливає на подальший успішний результат, є підтримка замовниками проведених з цієї тематики робіт, навіть на початковому етапі.

Крім того, Інститут провів попередні дослідження зі створення заряджених аерозольних утворень, електричний потенціал яких досягає 1÷1,2 млн вольт, а накопичення заряду в них супроводжується довгими (завдовжки до декількох метрів) іскровими розрядами. Такими зарядженими аерозольними утвореннями можливо ефективно влучати у ціль. Також зазначу, що такі заряджені аерозольні утворення служать об’ємними джерелами потужного імпульсного електромагнітного випромінювання. Цей напрям є досить перспективним в процесі створення боєприпасів для ефективного ураження цілей різноманітних видів у великій частині простору. Фактично, мова йде про створення об’ємних джерел потужного електромагнітного випромінювання, у яких для його генерації можна використовувати хімічні реакції.

На цьому етапі основні напрями роботи нашої організації визначаються контрактами із замовниками, згідно з якими роботи оприлюдненню не підлягають. Проте, деякі з робіт виконуються коштом внутрішніх ресурсів. Зокрема ті, що стосуються, перш за все, розробки компонентів, які можуть бути використані при створенні не тільки мікрохвильової зброї, а й інших видів зброї на нових фізичних принципах. До таких пристроїв відносяться, наприклад, автономні вибухові джерела енергії, високовольтні імпульсні місткісні накопичувачі енергії, системи комп’ютерного управління і діагностики й ряд інших спеціалізованих компонентів. Цей етап роботи вкрай важливий, оскільки фактично створюється «елементна база», придатна для створення декількох видів зброї на нових фізичних принципах.

Окрім зазначеного вище, ми здійснюємо розробки декількох видів надпотужних імпульсних мікрохвильових генераторів, що працюють у режимі повторюваних імпульсів, а також генераторів з підсумовуванням випромінюваної потужності. Також розробляються генератори заряджених аерозольних утворень. Цей напрям відкриває великі перспективи при використанні заряджених аерозолів для боротьби з широким спектром озброєнь. Така зброя не вимагає розвитку суперсучасних технологій, розробки спеціальних засобів доставки. Крім того, роботи у цьому напрямі проводяться в багатьох країнах, але з ряду причин вони не афішуються, хоча результати дослідження фізичних процесів у них публікуються і доступні для ознайомлення.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.