Українські громадські активісти виступили з заявою щодо акцій спалення Корану в європейських країнах

Українські громадські активісти виступили з заявою щодо акцій спалення Корану в європейських країнах
Заява до Громадської ради при Державній службі України з етнополітики та свободи совісти
09.02.2023
Оцініть статтю: 
(134 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Громадська рада при Державній службі України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) на своєму засіданні ініціювала ухвалення заяви щодо демонстративного та провокаційного спалення священної книги мусульман, Корану, у Швеції, Данії та Нідерландах. 

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова ради Ескендер Барієв. Він оприлюднив і текст заяви.

«Громадська рада при Державній службі України з етнополітики та свободи совісти вважає своїм обов'язком надати оцінку цинічним спробам розпалювання міжрелігійної ворожнечі, посяганням на права й відчуття віруючих, які відбулися шляхом демонстративного та провокаційного спалення священної для всіх мусульман книги, Коран, у Швеції, Данії та Нідерландах», сказано в документі.

Громадська рада вимагає від уповноважених органів країн, де відбулися зазначені провокації, провести максимально ретельний аналіз реальних причин цих протиправних діянь і визначити причетних осіб.

Члени ради з занепокоєнням відзначають спроби політизації зазначених провокацій діячами різних країн та використання їх у російській державній пропаганді з метою, далекою від захисту справжніх інтересів мусульман, права на свободу совісти та міжрелігійного миру.

Громадська рада закликає уповноважені структури OOH, ОБСЄ, Євросоюзу та Ради Європи, а також уряди, релігійні структури та громадянське суспільство європейських країн максимально відповідально поставитися до вчинених і ймовірних майбутніх провокацій, спрямованих на розпалювання міжрелігійної ворожнечі, та вжити всіх заходів для збереження міжконфесійного миру, зокрема між мусульманами і християнами.

Громадська рада констатує, що досвід жахливих утисків, переслідувань «неправильних» і «незручних» релігій російськими агресорами на окупованих територіях України має згуртувати цивілізований світ у протидії сучасному нацизму, варварству та ксенофобії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.