Українські мечеті, зруйновані Росією, на календарі ДУМУ «Умма»

Українські мечеті, зруйновані Росією, на календарі ДУМУ «Умма»
Календар ДУМУ «Умма» на 2024 рік
25.01.2024
Оцініть статтю: 
(71 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Мусульмани України показали на щорічному календарі фото мечетей, зруйнованих російськими окупантами. 

Про це повідомив муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов у своєму фейсбук-дописі

Духовне управління мусульман України «Умма» щороку розробляє новий дизайн календарів. З них можна не просто дізнатися дати мусульманських свят, постів та визначних подій, а й отримати цікаву інформацію про іслам в Україні та світі, побачити найгарніші мечеті.

«Ми вирішили, що цього року актуально показати не якісь історичні мечеті, як ми це робили перед тим, а саме зруйновані війною наші мусульманські храми в різних містах України. Таким чином ми хотіли підкреслити втрати мусульманської спільноти України через повномасштабне вторгнення росіян», — розповів муфтій у коментарі для сайту «Іслам в Україні».

У новому настінному календарі поєднане літочислення за гіджрою та григоріанське, для зручности назви місяців зазначено у двох варіантах. 

На календарі — фотографії трьох українських мечетей: у містах Бахмут, Сєвєродонецьк і Костянтинівка. 

Мечеть Сєвєродонецька зруйнована російськими касетними снарядами влітку 2022 року. У момент влучання у будівлі перебували люди, що шукали прихисток від російських атак на місто. Внаслідок цієї атаки загинули 25 людей.

Після повномасштабного вторгнення РФ мечеть міста Бахмут неодноразово потрапляла під вогонь російської армії. Перші обстріли були у травні 2022-го. Під час боїв за Бахмут у ній не раз відправляв молитви та читав Коран колишній муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов разом із побратимами з батальйону ім. шейха Мансура. Перед остаточним зруйнуванням мечеті росіянами, мусульманські захисники встигли забрати з неї примірник Священного Корану. Наприкінці 2023 року в окупанти поширили в соцмережах кадри зруйнованої бахмутської мечеті. 

Відома своєю вишуканістю мечеть Костянтинівки так само зазнала ворожих обстрілів. Перший стався 1 березня 2022 року, тоді російські снаряди пробили дах і посікли стіни. 

Костянтинівська мечеть відкрилася 2011 року за сприяння ДУМУ «Умма», Конгресу мусульман України (тоді Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід») і кувейтського добродійного фонду «Манабі аль-Хайр».

Новий календар можна безплатно отримати в Ісламських культурних центрах України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.