Українські мусульмани привітали християн-співвітчизників зі створенням помісної Православної церкви

Українські мусульмани привітали християн-співвітчизників зі створенням помісної Православної церкви
Українські мусульмани привітали християн-співвітчизників зі створенням помісної Православної церкви

Три гілки українського православ’я заснували об’єднану Церкву. Це стало можливим завдяки непохитній позиції Вселенського Патріарха Варфоломія і Константинопольської Церкви, яку православні вважають церквою-матір’ю та яка, як підкреслив Президент України Петро Порошенко, «скористалася своїм беззаперечним канонічним правом зцілити ті рани, які завдано українському православ’ю кількома століттями московського панування».

З цією історичною подією співвітчизників-християн привітали мусульмани України. Послідовники ісламу підкреслюють, що це об’єднання, за яким послідує надання Томосу, знаменує руйнування та відправлення на смітник історії майже 300-річної релігійної залежності від Москви.

— Від імені мусульман України вітаю православних християн зі створенням Української помісної православної церкви та Митрополита Епіфанія з обранням на посаду Предстоятеля Української помісної православної церкви! — написав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов на своїй сторінці в соцмережі. — Українська нація здобула один з найпотужніших чинників, що забезпечуватиме та охоронятиме справжню незалежність України — помісну Православну церкву. Цей день — 15 грудня 2018 року — ввійде в історію України як день здійснення багатовікової мрії українців про створення єдиної Православної церкви та остаточного відділення від російського церковного впливу. Все, що йде на користь національним інтересам України, захищає нашу свободу та незалежність, відповідає прагненням українців, посилює нашу спільну Батьківщину, вітається та підтримується мусульманами України.

Шейх Саід також висловив надію на подальше поглиблення міжрелігійного діалогу та плідної співпраці між християнами та мусульманами України.

— Всевишній Господь у Священному Корані свідчить: «Воістину, ти впевнишся, що найближчими до віруючих (мусульман) є ті, що кажуть — Воістину, ми є християнами! Це через те, що серед них є священики та ченці і вони не вивищують себе» (5:82). Слідуючи цим настановам, ми засвідчуємо духовну близькість християн та мусульман, нашу повагу й готовність до співпраці задля щасливого майбутнього України!

Народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підкреслив, що надання Томосу про автокефалію Української православної церкви набагато ширше, ніж релігійне питання:

— Українська нація здобула, можливо, один із найпотужніших чинників, який забезпечуватиме та охоронятиме справжню незалежність України — помісну Православну церкву. Нарешті відрубані отруйні щупальця Москви, які не давали вільно розвиватися українській нації впродовж століть… Слава Україні! Героям слава! — написав на своїй сторінці в соцмережі Рефат Чубаров.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.