Українських мусульманок номіновано на Волонтерську премію від ініціативи «Євромайдан SOS»

Українських мусульманок номіновано на Волонтерську премію від ініціативи «Євромайдан SOS»
Номінантка волонтерської премії - Олена Мироненко
Українських мусульманок номіновано на Волонтерську премію від ініціативи «Євромайдан SOS»
Номінантка волонтерської премії - Вікторія Нестеренко
Українських мусульманок номіновано на Волонтерську премію від ініціативи «Євромайдан SOS»
Українських мусульманок номіновано на Волонтерську премію від ініціативи «Євромайдан SOS»
10.11.2021
Оцініть статтю: 
(167 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Волонтерська премія ініціативи «Євромайдан SOS», заснована 2014 року — всеукраїнська недержавна нагорода, що вручають звичайним людям, які роблять надзвичайні речі. Цього року відбудеться вже восьма церемонія нагородження. 

На почесну нагороду цього  разу номіновані й українські мусульманки: голова громадської жіночої організації «Мар’ям» Олена Мироненко та голова правління правозахисної організації «Разом із законом» Вікторія Нестеренко, що також є волонтером у групі громадського спостереження «Озон» — об’єднання громадських активістів, юристів, журналістів, що усвідомлюють важливість якісного громадського контролю за державними органами та за найважливішими процесами на лінії зіткнення суспільства й держави або людини й держави.

Волонтерська діяльність та активна громадянська позиція обох жінок уже були відзначені нагородою ДУМУ «Умма» — медаллю «За служіння ісламу та Україні». Так, Вікторії Нестеренко цю відзнаку вручено 2019 року, Олені Мироненко — 2021-го. Також Олені Мироненко в рамках відзначення жіночого лідерства в подоланні COVID-19 вручено відзнаку «Киянка року-2020»: вона стала найкращою в номінації «Благодійність» за поданням Київського міського Центру гендерної рівности, запобігання та протидії насильству.

ГО «Мар'ям», що її нині очолює Олена Мироненко, створена 2005 року з метою забезпечення належних умов життєдіяльности для жінок-мусульманок і їхніх дітей, зокрема потреб у розвитку особистості, в релігійній і духовній освіті, в активному суспільному житті та комунікації. За сприяння організації «Мар'ям» мусульманки беруть активну участь у численних заходах і проєктах, завдяки чому мають можливість активно виявляти свою громадянську позицію.

«Бувають моменти, коли руки опускаються — дуже тяжкі випадки чи складні люди. Але потім нагадуєш собі, заради чого це робиш, заради чого допомагаєш. Ми всі вже перейнялися цією метою — робити те, що можеш заради підтримки й допомоги іншим. Не треба забувати, заради чого ти це робиш!» — розповідає Олена Мироненко ініціативі «Євромайдан SOS»

Як зазначають у «Євромайдан SOS», пані Олена в інтерв’ю поділилася, що досі згадує жінку-переселенку, якій організація свого часу дуже допомогла. Вона хотіла займатись волонтерством, також допомагати іншим людям, тому прийшла на День донора, але не змогла долучитися за медичними показниками.

«Ми всі різні. Але є один фактор, який нас точно об’єднує — бажання допомагати іншим, робити світ добрішим. Ми всі — разом, попри різні життєві історії, конфесії та погляди», — каже Олена. 

Волонтерки організації на постійній основі допомагають малозабезпеченим родинам, багатодітним, дитячим будинкам, переселенцям, учасникам АТО, будинкам для літніх людей. Важливий пункт допомоги — здавання донорської крови.

Як повідомляють засновники волонтерської відзнаки, ще одна номінантка на волонтерську премію, Вікторія Нестеренко, після захопленням «Талібаном» влади в Афганістані допомагає біженцям із цієї країни з оформленням документів, пошуком житла, поселенням, одягом та адаптацією. Вікторія поширює інформацію про стан справ біженців і постраждалих, статті на цю тему, перекладає дописи очевидців.

«Якщо я знаю, що можу комусь допомогти й це принесе хоч трошечки користи, мене ніщо не зупинить», — ділиться номінантка.

Її волонтерський шлях почався з війною на сході України. Спершу дівчина допомагала бійцям добровольчого батальйону територіальної оборони «Київська Русь» (нині — 25-й окремий мотопіхотний батальйон «Київська Русь»), потім сім’ям загиблих, а тепер волонтерить у групі громадського спостереження «Озон» і допомагає афганським біженцям.

«Іноді важко контролювати свої емоції. Коли доводиться розв’язувати питання біженців, часто стикаюся з негативом на ґрунті расизму та ксенофобії. Але саме бажання допомогти іншим і є рушійною силою. Волонтерство дало мені зрозуміти, що зібрати самотужки за два дні одягу для 200 біженців з Афганістану — це не так і складно», — розповідає Вікторія.

Зусилля Вікторії Нестеренко актуальні, як ніколи. Як повідомляє видання «Українські новини» з посиланням на джерело в МВС, до України прибули близько 500 біженців з Афганістану (прогнозували до 5 тис.). Проте міністерство не виключає, що потік біженців, що нині перебувають на кордоні з Польщею, найближчим часом з подачі російських та білоруських спецслужб може бути спрямований на Україну. 

Волонтерська премія ініціативи «Євромайдан SOS» ставить за мету відзначити роботу волонтерів, що працюють у різних сферах, підтримати волонтерський рух в Україні, показати суспільству його важливість і розмаїття, а також заохотити людей до суспільно-корисної праці.

«Саме тому ми відзначаємо всіх без винятку волонтерів, яких було номіновано на премію, а журі додатково обирає кількох лавреатів», — зауважують активісти ініціативи.

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.