Україну в Катарі на Міжнародній міжрелігійній конференції представляє потужна делегація

У місті Доха (Держава Катар) 20 лютого розпочалась велика Міжнародна міжрелігійна конференція Religions and Human Rights. У роботі цього надпредставницького форуму беруть участь релігійні діячі з 57 країн світу. Україну представляє потужна делегація, у складі якої народний депутат Верховної Ради Віктор Єленський, голова Державного департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, голова комісії Української греко-католицької церкви у сприянні єдності християн протоієрей Ігор Шабан, голова ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Аріфов, голова Центру міжрелігійного діалога Імад Абу Ар-Руб, заступник голови державного департаменту у справах релігій і національностей Лариса Владиченко.

За словами шейха Саіда Ісмагілова, від Російської Федерації, станом на перший день роботи конференції, нікого не було.

Саід-хазрат також поділився тематикою доповідей, з якими планують виступити на конференції представники України:

— У нас буде низка доповідей про український досвід міжрелігійних стосунків. В кулуарах всі розпитують про Україну і про те, що відбувається у Криму та на Сході. Росіян на конференції немає. Також у мусульманському світі всіх цікавить наш досвід міжрелігійної дружби, співпраці та діалогу. Цікавляться, як Україна досягла такого рівня. Намагаюсь пояснити, що то не ми обрали цей шлях, то шлях обрав нас, що ми через Революцію Гідності та через захист від окупантів разом проходимо всі випробування.

Як розповідає Саід Ісмагілов, другий день 13-ої Міжрелігійної конференції Religions and Human Rights розпочався з роботи в секціях.

— Дві третини учасників конференції зібрались на секції Religious views on extremism and terrorism («Релігійний погляд на екстремізм та тероризм»). Доповідачі — науковці та представники різних релігій з усіх частин світу: від Аргентини до Індії та Малайзії, — пише шейх Саід, — У нас засоби масової інформації показують винятково «ісламський тероризм», не акцентуючи уваги на тероризмі російському — нагадую, що у нас вже майже чотири роки триває «антитерористична операція», а якщо є антитерористична операція, то є і терористи. А коли послухаєш науковців з інших країн, складається повна картина того лиха, що спіткала людство після Другої світової війни, коли тероризм став потужним фактором геополітики. Учасники секції підкреслюють, що тероризм беруть на озброєння навіть впливові країни. А нам, українцям, про це відомо, як нікому іншому. Бо не всі терористи мають далекобійну артилерію, танки й системи залпового вогню та здатні роками воювати навіть з професійною армією. А Україні доводиться від таких захищатись…

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.