В Одесі розпочнуть будівництво ще однієї мечеті

В Одесі розпочнуть будівництво ще однієї мечеті
© Depo.Одеса: Проєкт мечеті ДУМУ в Одесі
05.09.2021
Оцініть статтю: 
(98 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Одесі існує кілька мусульманських громад, і для задоволення релігійних потреб послідовників ісламу в місті є щонайменше 9 приміщень, де правлять колективні молитви, збираються на уроки Корану, там проводять обряди одруження (ніках) і заупокійні молитви (джаназа). Найвідоміші одеські мечеті — це мечеть «Аль-Масар», що належить до ДУМУ «Умма» (пл. Молоді, 17), та мечеть при Арабському культурному центрі (вул. Рішельєвська, 49). 

Можливо, невдовзі в місті з’явиться нова мечеть — на вул. Балківській, 128а. Розташована тут мусульманська громада від 1994 року використовує як молитовний будинок колишній дитячий садок. Будівля ця — історична. 2018 року «Думская» повідомляла, що колись вона належала римо-католицькій громаді. Тут було училище для дітей обох статей, а дитячим садком вона стала у 1930-х, коли комуністи підірвали костел св. Климента, що стояв поруч. У 90-х католики повернулися, але нині вони займають лише частину своєї колишньої території — будинок причту на вул. Балківській, 209, перетворений на храм. 

А тепер на цьому місці може з'явитися й мечеть. Згідно з проєктом, нову культову споруду буде зведено у класичному стилі, з куполом до 28 метрів, 22-метровим головним мінаретом і ще чотирма вежами менше. Це буде перша одеська мечеть з мінаретами. За нею зведуть адміністративну будівлю мусульманської громади, а з'єднають їх підземним переходом. 

Ще на етапі узгодження проєкту чиновники зобов’язали мусульман забезпечити шумозахист, установити звуковбирні конструкції або акустичні екрани, щоб не турбувати сусідів азаном з мінаретів. 

Сайт Одеської обласної ради в анонсі основних заходів повідомляє про участь керівництва облради 3 вересня 2021 року в церемонії початку будівництва Соборної мечеті й закладки капсули часу.

За інформацією «Іслам в Україні», громада, що ініціювала будівництво, належить до Духовного управління мусульман України на чолі з Ахмедом Тамімом.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.