В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар

В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар
У День військ нацгвардії РФ окупанти влаштували собі свято, вдершися до десятків будинків кримських мусульман
В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар
Нова хвиля гонінь на кримських мусульман на окупованому півострові — зранку затримано близько 30 осіб
В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар
В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар
В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар
В окупованому Криму почалася ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар
27.03.2019
Оцініть статтю: 
(209 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Уранці в середу, 27 березня, в Сімферополі та Білогірському районі в окупованому Криму силовики масово обшукують оселі мусульман. Станом на 7 годину ранку соцмережі повідомляють принаймні про 25 випадків обшуку в будинках кримськотатарських сімей; до 10 ранку — про 27 і про таке саме число затриманих.

Про це свавілля пише на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров:

«Російські облави в Криму проти кримських татар у 2019 році дедалі більше нагадують облави сталінських чекістів 30–50-х років XX століття. Рано вранці 27 березня 2019 року в окупованому Росією Криму почалися масові обшуки будинків кримських татар. Станом на 7 годину ранку відомо про те, що російські силовики вдерлися в будинки принаймні 25 кримськотатарських родин у Сімферополі (масиви Строгонівка та Кам’янка), а також у Карасубазарському (Білогірському) районі Криму. Прибулих до місць обшуку адвокатів окупанти не пустили до будинків, де орудували силовики».

Як зазначає голова Меджлісу, сьогоднішні події — акт наймасовішого порушення прав людини в окупованому Криму, вчинений окупантами протягом одного дня. При цьому для виправдання своїх дій російські силовики не гребують підкидати в будинках мусульман «докази», що мають довести протиправну діяльність затриманих.

«Уже відомі випадки підкидання під час обшуку заборонених предметів і книг. Очевидно, в окупованому Криму почалася нова, ще жорстокіша хвиля репресій і гонінь на кримських татар з метою спробувати привести їх до повної покірності окупантам», — заявляє нардеп.

Жорсткість репресій проти кримських мусульман збіглася за часом з присвяченими окупованому Криму дебатами у Європарламенті:

«Також зауважу, що від учора, 26 березня, у Страсбурзі, в Європейському парламенті тривають дебати „П’ять років незаконної окупації Криму Російською Федерацією“, де парламентарі звертали увагу на неприпущенно жорстоке ставлення російських окупантів до кримськотатарського народу — корінного народу Криму», — зазначає Чубаров.

Проект «Радіо Свобода Крим.Реалії» уже повідомляв з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність», що російські силовики затримали Шабана Умерова, Рустема Сейтхалілова, Різзу Ізетова, Фархада Базарова, Джеміля Гафарова, Сейрана Муртазу, Алім Керімова, Тофіка Абдулгазіева, Біляла Аділова, Меджитов Абдурахманова, Якима Керімова, Рустема Шейхаліева, Сейтвелієв Сейтабдіева, Яшар Муедінова, Якима Бекирова. Їх відвезли до відділу управління ФСБ Росії в Сімферополі.

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» також повідомляє про затримання на вулиці Мемета Аппазова в сімферопольському мікрорайоні Кам'янка та 5 осіб з-поміж тих, хто прийшов підтримати своїх земляків, зокрема Ескендера Мамутова та Еміля Зіядінова, прізвища інших не зазначені.

Один із користувачів соцмережі «Фейсбук» пов’язав черговий спалах беззаконня окупантів з датою, що відзначають у Росії 27 березня — Днем військ нацгвардії РФ — і, як згадати про любов Кремля до «магічного символізму», це припущення не здається таким уже неймовірним. Простежуючи історію загострень ситуації хоч у Криму, хоч на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можна помітити — ставалося це, як правило, в якісь значущі дати або було цинічною відповіддю на звернення та вимоги з боку міжнародної спільноти.

Як повідомив у соцмережі «Фейсбук» член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, екс-радник Міністра інформполітики Сергій Костинський, до 10 ранку стало відомо про затримання в Сімферополі та Карасубазарському районі 24 осіб (згодом з’явилася інформація про 27).

За даними активістів, у мікрорайоні Кам’янка квартал, де тривають обшуки, перекритий Росгвардією. Місцевих жителів не пропускають додому.

Співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії діють у рамках кримінальних справ проти кількох жителів Криму, підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір». У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків у Криму, проте не назвали числа підозрюваних та їхніх прізвищ.

Стало відомо, що обшуки відбулися в селі Строгонівка Сімферопольського району, в сімферопольському мікрорайоні Кам’янка, в селі Володимирівка Білогірського району.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримців називають ці переслідування мотивованими за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами — здебільшого кримські татари, а ще українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримців іншого етнічного походження, що визнають Іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи досягнення своїх цілей та кажуть, що їх несправедливо переслідують у Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, внісши організацію в список 15 об’єднань, названих «терористичними».

«Коли хтось малодушний каже, що треба домовлятися з російським окупантом, іти на компроміси, визнавати його юрисдикцію на тимчасово окупованих територіях — по-людськи хочеться дати йому можливість повною мірою пережити все, що відчувають на власному досвіді наші співвітчизники на цих територіях», — пише з цього приводу Сергій Костинський.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.