В особі Президента Ердогана ми маємо надійного друга і партнера для України, — Петро Порошенко

В особі Президента Ердогана ми маємо надійного друга і партнера для України, — Петро Порошенко
©️ Михайло Палінчак/сайт Президента України
08.11.2018
Оцініть статтю: 
(290 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Петро Порошенко переконаний, що Україна та Туреччина мають значні перспективи розвитку двостороннього співробітництва, про що засвідчили перемовини та засідання Стратегічної ради високого рівня.

— Ми мали дуже теплі, дружні переговори — майже дві години віч-на-віч, а потім ще дві години у форматі організації. Це свідчить про те, наскільки широкий був порядок денний питань, які стоять для двостороннього співробітництва і координації наших дій на міжнародній арені, — сказав Глава держави під час спільної прес-конференції з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, яка відбулася 3 листопада 2018 року. — Я мав чудову нагоду ще раз пересвідчитися, що в особі Президента Ердогана ми маємо надійного, доброго друга і партнера для України.

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, за словами Порошенка, багаторічна плідна взаємодія з Турецьким агентством співробітництва і координації отримала нові правові рамки після підписання Угоди про співробітництво у сфері розвитку.

— І ми будемо дуже вдячні, якщо це співробітництво буде, зокрема, і щодо інфраструктурної розбудови, стосуватиметься й українського Донбасу, — зауважив він.

Також Президент відзначив прогрес, якого досягли дві країни у військово-технічній та транспортній сферах, особливо щодо лібералізації двосторонніх вантажних перевезень.

— Це крок до належного використання транзитних можливостей України та Туреччини, які з’єднують Європу з Близьким Сходом, Центральною Азією, і ми точно маємо тверді наміри розвивати цю співпрацю, — підкреслив Глава держави.

Окрему увагу Петро Порошенко звернув і на розвиток культурного співробітництва і подякував за відзнаку фільму «Донбас» відомого українського режисера Сергія Лозниці премією кінофестивалю Боаз’ічі у Стамбулі.

Президент говорив про відвідини підприємств оборонного комплексу, відкриття консульства в Анталії, яке покращить обслуговування українських громадян, що приїхали на відпочинок чи постійно проживають у Туреччині, а також відзначив, що наступним завданням є завершення роботи над двосторонньою угодою про соціальний захист.

У свою чергу Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган також висловив задоволення візитом Президента України.

— Цього року ми відзначаємо 100-ту річницю встановлення дипломатичних відносин з Україною. Османська імперія стала однією з перших держав, яка у 1918 році визнала молоду державу — Українську Народну Республіку. І сьогодні ми розвиваємо наші стосунки саме з візією того періоду, — нагадав він.

Ердоган зазначив, що з часу створення такого інструменту, як Стратегічна рада високого рівня двосторонні відносини України та Туреччини вийшли на рівень стратегічного партнерства.

— Завдяки цьому ми з кожним роком зміцнюємо наші стосунки і будемо продовжувати їх зміцнювати, — переконаний він.

Серед досягнень за останні роки Президент Туреччини назвав можливість громадян двох країн здійснювати взаємні поїздки за ID-картками, розвиток співробітництва в галузі військово-промислового комплексу. Він також зазначив, що Туреччина стежить за реформами в нашій країні, і висловив переконання, що «успішність України в цьому процесі піде на користь всім країнам регіону».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.