В Україні запустили платформу з вивчення кримськотатарської мови BÜLBÜL

В Україні запустили для дітей платформу BÜLBÜL з вивчення кримськотатарської мови
проєкт має ознайомити дітей не тільки з кримськотатарською мовою, а й з історією та традиціями народу
В Україні запустили для дітей платформу BÜLBÜL з вивчення кримськотатарської мови
«BÜLBÜL» («Соловей») – освітня мультимедійна платформа з вивчення кримськотатарської мови для дітей від 0 до 5 років
В Україні запустили для дітей платформу BÜLBÜL з вивчення кримськотатарської мови
В Україні запустили для дітей платформу BÜLBÜL з вивчення кримськотатарської мови
16.12.2021
Оцініть статтю: 
(118 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Освітню мультимедійну платформу BÜLBÜL («Соловейко») для дітей до 5 років з вивчення кримськотатарської мови презентували 15 грудня в агентстві «Укрінформ».

Цей проєкт має ознайомити дітей не тільки з кримськотатарською мовою, а й з історією та традиціями народу — про це йшлося на презентації.

«Тематика підтримки вивчення кримськотатарської мови є важливою складовою державної політики як для нашого міністерства, так і для Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій», — сказав заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.

Він зазначив, що коли йдеться про інформаційну реінтеграцію, такі проєкти, реалізовані спільно з громадськими організаціями, з бізнесом, зі спільнотами та державою — це запорука того, що тематика Криму буде у фокусі уваги, як і тематика кримськотатарської мови, народу.

На думку ініціатора й керівника проєкту Фатіми Османової, він вельми актуальний, бо ЮНЕСКО внесла кримськотатарську мову до списку світових мов, що перебувають під загрозою зникнення:

«Основною ідеєю, місією цього проєкту є збереження кримськотатарської мови, яка для нас не тільки спосіб комунікації, а й можливість через мову виховати в дитині традиційні культурні коди нашого народу».

Проєкт важливий для кримських татар, які проживають як в окупованому Криму і в материковій Україні, так і в різних країнах. 

«Для нас мова – це доріжка до Батьківщини, до розуміння того, хто ти є насправді», — наголошує Фатіма Османова.

За її словами, над проєктом 8 місяців працювала професійна команда, до складу якої в різні періоди входили 43 особи.

Керівник проєкту висловила сподівання, що BÜLBÜL стане добрим фундаментом для дітей, у сім'ях яких не розмовляють кримськотатарською.

Для кращого освоєння та запам'ятовування відеоуроків їх автори використали народні казки, дитячі пісні, мультфільми, а також роботу з навчальними картками та словником найуживаніших слів. Усі кримськотатарські слова даються в аудіоформаті — це дозволить закріпити правильну вимову.

Платформа з вивчення кримськотатарської мови для дітей BÜLBÜL створена на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України продакшн-студією «Фільджан».

Команда BÜLBÜL створила нові, ще не показані на екранах чи в мережі, анімаційні мультфільми кримськотатарською мовою з оригінальними образами та авторською музикою, а також методичні матеріали з вивчення кримськотатарської мови, що стануть у пригоді батькам.

Контент може бути використаний у роботі з дітьми різних вікових груп (від 0 до 3, від 3 до 5 років) у дитячих садочках, в освітніх центрах, у школах та онлайн-курсах. 

Окрім мультфільмів, розроблені розвивальні картки з основних лексичних тем, словник з перекладом та вимовою кримськотатарських слів, народні та авторські казки, пісні, плани-конспекти занять, а також матеріали для ігрової діяльності та для творчих занять з дітьми.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.