Верховна Рада закликає світову спільноту долучитися до звільнення бранців Кремля

Верховна Рада закликає світову спільноту долучитися до звільнення бранців Кремля
04.03.2018
Оцініть статтю: 
(524 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Ми апелюємо до міжнародних партнерів України посилити тиск на Російську Федерацію, аби усі політв’язні, перераховані у цій постанові, якнайшвидше повернулись додому», — наголосила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час розгляду Проекту Постанови Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження політичних репресій Російської Федерації проти громадян України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та звільнення політичних в’язнів-громадян України» № 8064 від 27.02.2018.

Як йдеться в повідомленні прес-служби Верховної Ради, Ірина Геращенко зазначила, що за період роботи зі звільнення незаконно утримуваних українців в ОРДЛО, окупованому Криму та РФ ВР ухвалила низку звернень до міжнародних організацій та парламентів іноземних держав із вимогою звільнити наших співгромадян. Проте, наголосила політик, особливістю постанови № 8064 є те, що в документі перераховані імена усіх незаконно утримуваних громадян України.

— Український Парламент уперше розглядає постанову, де поіменно вказані прізвища українських політв’язнів. Цим документом ми закликаємо міжнародних партнерів посилити тиск на РФ задля звільнення усіх українців, зокрема й представників кримськотатарського народу, — наголосила чиновниця.

Вона також заявила, що всупереч зусиллям Президента України, представників мінської групи та Міністерства закордонних справ України звільнення Олега Сенцова, Романа Сущенка, Олександра Кольченка, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Павла Гриба й інших політв’язнів Кремля залишається заблокованим.

— Зараз близько 20 росіян затримано за злочини проти України, і ми готові передати їх Росії задля звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх інших українців із цього списку, — повідомила Геращенко.

Під час виступу вона звернула увагу народних обранців на те, що Росія всупереч усім міжнародним документам незаконно переміщує громадян України:

— Нам відомі жахливі випадки, коли громадян України із окупованого Донецька чи Луганська вивозили в Ростов-на-Дону, а далі до Сибіру — це Микола Сизонович.

Інформуючи присутніх про актуальність зазначеної постанови, політик підкреслила, що звільнення громадян України, на жаль, залежить винятково від Президента РФ, тому партнери нашої держави мають вимагати їх звільнення.

За результатами голосування, Постанова № 8064 від 27.02.2018 241 голосами «за» була підтримана народними депутатами України.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.