«Від Криму залежить безпека не тільки України, а Європи та цілого світу» — Таміла Ташева

«Від Криму залежить безпека не тільки України, а Європи та цілого світу» — Таміла Ташева
Таміла Ташева на брифінгу
23.10.2022
Оцініть статтю: 
(133 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Таміла Ташева, представниця Президента України в АР Крим, виступила з брифінгом про основні доручення Володимира Зеленського та формат проведення першого парламентського саміту Кримської платформи. Захід відбувається за участи близько 400 політичних діячів 24–25 жовтня у столиці Хорватії. 

У своєму виступі вона розповіла про роботу над важливими документами щодо майбутнього Криму після деокупації. Так, «Стратегія відновлення півострова як складова загального плану з відновлення України» визначає пріоритети та напрямки відбудови зруйнованих територій після воєнної агресії РФ, зокрема  передбачає інвестиції в розвиток туризму, в дорожню інфраструктуру, розвиток авіасполучення тощо.

«Цілісна мозаїка різноманітних культур є основою взаємовідносин майбутнього Криму, тому ми маємо відновити та розвинути все позитивне, що вміщає півострів», — зазначає Таміла Ташева.

За її словами, Кримський півострів став домом для трьох корінних народів: киримли, караїмів і кримчаків, тож інвестиції в економічний розвиток регіону стосуватимуться передусім проєктів для корінних народів. 

Перші кроки після визволення Криму обговорять на саміті Кримської платформи. Ташева наголосила, що питання Криму остаточно розв’язане 1991 року, а будь-які інші думки чи спекуляції не мають нічого спільного з реальністю. 

Представниця кримськотатарського народу висловила подяку Хорватії: 

«Ми високо цінуємо допомогу в організації цього важливого заходу, водночас місце для саміту вибрано не випадково, адже Хорватія має власний досвід повоєнного відновлення окупованих територій. Це можливість отримати потрібний досвід від держави та експертів, які вже пройшли подібний шлях відновлення».

Перший день саміту відбувався у форматі дискусій з питань деокупації та захисту прав людини. Презентовано фільм про заступника меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, що його затримали одразу після торішнього саміту Кримської платформи. Запланована і презентація виставки українських журналістів про кримські реалії за роки окупації. 

На завершення брифінгу Таміла Ташева додала:

«Ця війна неодмінно завершиться перемогою для України, відновлення її цілісности, поверненням її території разом з українським Кримом. Дякую, і вже зовсім скоро — у нашому вільному Бахчисараї!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.