У річницю викрадення члена виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова біля Посольства Російської Федерації пройшла одинадцята акція «Рік без Ервіна». На захід, що вже став традиційним, активісти прийшли з табличками, на яких були написані імена людей, зниклих безвісти в окупованому Криму.
Як повідомляє QHA, на акції зібралося кілька десятків небайдужих активістів. Серед них була і Гаяна Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу і директор інформаційного агентства QHA, яка добре знала Ервіна та його сім’ю.
— Наша сім’я дуже добре знала батька Ервіна й особливо його маму, яка працювала у Стамбулі у товаристві взаємодопомоги і культурного розвитку кримських татар. Вона змогла відтворити там атмосферу кримського дому, настільки все було гостинно і відчувалася підтримка. І такими ж вона виховувала своїх дітей, зокрема Ервіна. Він був доброю, активною і чуйною людиною, тому його викрадення викликало особливий біль у серцях багатьох кримських татар, — розповіла Юксель.
За цей рік Ервін Ібрагімов став символом всіх зниклих українців і кримських татар, а також того беззаконня і репресій, які відбуваються зараз в окупованому Криму. Саме тому команда «КримSOS» в особі режисера Ахмеда Сарихаліла і журналіста Тараса Ібрагімова підготувала до сумної дати
— Для нас дуже важливо виходити, насамперед, для того, щоб показати Росії, що ми не відстанемо і говоритимемо про зникнення. Але, крім цього, ми виходимо і для того, щоб віра рідних зниклих безвісти в те, що рано чи пізно вони повернуться, не згасала, — сказала активістка «КримSOS» Євгенія Андреюк.
Також перед присутніми під стінами російського дипвідомства через відеозв’язок виступив батько Ервіна — Умер Ібрагімов. Він подякував усім присутнім за підтримку, яка для нього дійсно важлива, адже на самому півострові зникненням його сина ніхто не займається.
— Я дуже вдячний за вашу підтримку і розуміння, ви вселяєте віру в його повернення. Ми живемо цією надією. Протягом останній 7 місяців, з того моменту, коли заява була подана до відділення Бахчисарайського району, жодних слідчих дій не проводиться. Зараз я не знаю, в які двері стукати, — поділився Умер Ібрагімов.
Нагадаємо, раніше Іслам в Україні, анонсував акцію, відзначивши, що за 3 роки окупації Криму стало відомо про 43 насильницькі зникнення. На підставі проведеного аналізу, в 36 випадках виявлено факти, що вказують на участь державних органів РФ в скоєнні цих злочинів. У більшості випадків ці справи не розслідуються не тільки владою РФ, але й українською стороною.
Акція «Де Ервін?» на підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше відбулася 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень.
Ервін Ібрагімов був викрадений в Бахчисараї 24 травня 2016 року близько 23:00. 26 травня 2016 року прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за фактом його зникнення.
Читайте за темою:
Рада ООН з прав людини розгляне викрадення Ервіна Ібрагімова
Марафон з написання листів на підтримку батьків Ервіна Ібрагімова стартував у Києві
Меджліс виступив із заявою у зв’язку з викраденням Ервіна Ібрагімова
«Де Ервін?» — акція під Посольством РФ
Документи викраденого Ервіна Ібрагімова знайшли в Бахчисараї
Чергова акція на підтримку безвісти зниклих кримських татар
«Подарунки» від Путіна: активісти підводили підсумки репресій в Криму перед Посольством РФ
Акція під Посольством РФ: активісти вимагають розслідувати зникнення в Криму
У Києві відкриють фотовиставку, присвячену кримським татарам в окупації