ЄВПАТОРІЙСЬКА МЕЧЕТЬ ДЖУМА-ДЖАМІ ПОВЕРНУЛАСЯ ДО СВОЇХ ЗАКОННИХ ВЛАСНИКІВ

Мечеть Джума Джамі (Хан Джамі) в Євпаторії
20.02.2015
Оцініть статтю: 
(485 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

17 лютого євпаторійський міський суд повністю задовольнив позов про звільнення мечеті Джума-Джамі (її також називають «Хан-Джамі») від осіб, які іменують себе представниками так званого «Таврійського муфтіяту», що здійснили захоплення мечеті в серпні 2014 року.

За словами юриста ДУМК Каймакана Ібраіма, у осіб, які займають мечеть, не було ніяких правовстановлюючих документів, в свою чергу, Духовне управління підтвердило, що є власником цієї мечеті.

У справі в якості третіх осіб брала участь міська адміністрація Євпаторії і місцева мусульманська громада «Хан Джамі» Духовного управління мусульман Криму, повідомляє прес-служба ДУМК.

Заступник Муфтія Криму хаджі Есадуллах Баіров зазначив, що Духовне управління мусульман Криму - це орган, який обирається народом шляхом скликання Курултаю (з'їзду) і представляє релігійні інтереси мусульман Криму, тому мотиви настільки агресивної поведінки і захоплення майна народного духовного управління важко зрозуміти.

Ця історична мечеть залишилася нам від наших предків, і вона належить всьому народу, додав він, виступати проти існуючого духовного управління в Ісламі вважається розкольництвом, виступати проти існуючого духовного лідера заборонено, тільки якщо цей лідер вийшов з віри, інших ніяких причин не може бути .

Нагадаємо, що конфлікт в мечеті Джума-Джамі стався наприкінці літа 2014 року через незаконне переобрання членів громади «Хан-Джамі», яке ініціював імам мечеті Ельмар Абдулганієв. Він оголосив про свій вихід з підпорядкування Духовному управлінню мусульман Криму і перехід до складу нещодавно створеного так званого Таврійського Муфтіята. У числі новообраних членів громади «Хан-Джамі» виявилися, в основному, представники течії хабашитів, що підтримують Духовний центр мусульман Криму, в нових реаліях, перейменований в Таврійський муфтіят.

Привласнивши правовстановлюючі документи і печатку громади «Хан-Джамі», представники так званого Таврійського муфтіята також заволоділи грошовими коштами, які зберігалися в сейфі мечеті. За інформацією офіційного голови громади Ризи Абхаірова, в сейфі перебувало 191000 рублів, близько 8 тисяч доларів США, 500 турецьких лір і 45 євро.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.