За перше півріччя в окупованому Криму зафіксували 66 обшуків у будинках кримчан

За перше півріччя в окупованому Криму зафіксували 66 обшуків у будинках кримчан
©️УКМЦ

За перше півріччя 2018 року у тимчасово окупованому Криму зафіксували 66 обшуків у будинках кримчан, 56 з яких — у кримських татар. Окупаційна влада півострова затримала за цей період 73 особи, 51 особа — представники корінного народу, провела 89 допитів, 61 з яких — стосовно кримських татар.

Такі дані представив Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, під час презентації звіту в Українському кризовому медіа-центрі.

Жертвами окупаційної влади стали 6 людей, 4 з них були представниками кримськотатарського народу. 6 квітня у Сімферопольському СІЗО знайшли повішеними Сервера Білялова та Олега Гончарова. 27 червня у селі Давидівка чоловік напав на кримськотатарську сім’ю — 33-річна мати та 8-річний син загинули.

За півроку суди російської окупаційної влади призначали штрафи 22 рази. Кримським татарам виписали штрафи в 11 випадках, їх загальна сума сягнула 529 500 рублів.

— Здебільшого це були штрафи, пов’язані з одиночними пікетами. Також протягом півроку штрафували кримчан за нібито непідкорення судовим приставам, використання квадрокоптера, за ухилення від військово призиву, за публічні образи представників нібито окупаційної влади. Ми бачимо, що такий спосіб тиску на наших співвітчизників всіляко застосовується, — розповів Ескендер Барієв.

Зафіксували також 5 випадків порушення права на мирні зібрання. Усі випадки стосувалися кримських татар.

— У січні було перервано зібрання «Кримської солідарності» у Судаку, коли силовики заблокували будинок та збирали дані всіх людей, які були присутні на зібранні. Ми пам’ятаємо, коли взимку наші співвітчизники виходили з одиночними пікетами під Ханський палац, який сьогодні незаконно реставрують. Таких випадків було три, — розповів Ельвір Сагірман, менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру.

Окрім цього, 17 травня російські силовики розігнали траурну акцію кримських татар, що була присвячена 74-м роковинам депортації кримськотатарського народу.

Серед інших порушень прав людини, які зафіксували за перше півріччя 2018 року, — незаконні відвідини Криму через територію Російської Федерації. Таких випадків нарахували 238. Також окупаційна влада порушила право на справедливий суд у 286 випадках, 247 з яких — стосовно кримських татар.

Окрім цього, російська влада проводить незаконні військові навчання та призов до Збройних сил РФ на території тимчасово окупованого Криму.

— Це є грубим порушення як українського, так і міжнародного права. Так звана влада Криму вже четвертий рік поспіль продовжує призов мешканців Криму до лав своєї армії. У 2018 року окупанти провели на півострові вже сьому призовну кампанію до Збройних сил Росії. Починаючи з весняного призову 2017 року, кримчани проходять військову службу не тільки на території півострова, але й на території материкової Росії, — зауважив Ельвір Сагірман.

— Будь-які спроби вплинути на окупаційну владу з точки зору зменшення або уникнення репресій, гонінь на громадян України є даремними, незважаючи на жодні обставини. Окупаційна влада весь час продовжує застосовувати методи, які їй притаманні — погрози, арешти, катування, викрадення, вбивства — задля того, щоб укріпитися на окупованих частинах української території, зокрема у Криму, — наголосив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. — Поки не буде усунуто джерело репресій, на превеликий жаль, ми будемо і надалі аналізувати, презентувати та говорити про чергові трагедії. Джерело трагедій, репресій, гонінь у Криму — це російська окупаційна влада.

Рефат Чубаров нагадав також про українських політв’язнів, які перебувають у Російській Федерації. Серед них — Емір-Усеїн Куку, якого нещодавно перевезли до Ростова-на-Дону.

— Сьогодні 24-й день його голодування. Він не дає дозволу, але йому і не пропонують якісь підтримувальні медичні заходи у вигляді глюкози тощо. Він виходить з того, що вони хочуть, щоб він або зламався — припинив голодування — або помер. Я хочу, щоб ви це знали, — підсумував Рефат Чубаров.

Презентація до брифінгу — за посиланням: Аналіз за перше півріччя 2018 року.

 

За перше півріччя в окупованому Криму зафіксували 66 обшуків у будинках кримчан
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.