Засуджений окупантами до страти марокканець має українське громадянство

Засуджений окупантами до страти марокканець має українське громадянство
Військовополонені британці та марокканець у залі «суду ДНР»
17.06.2022
Оцініть статтю: 
(44 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Батько марокканця, засудженого до смертної кари так званим судом окупантів у квазіутворенні «ДНР» за звинуваченням у «найманстві», заявив, що до його сина належить ставитися як до військовополоненого, бо він є громадянином України та здався в полон добровільно.

Про це повідомляє Reuters

Як нагадує видання з посиланням на публікації російських ЗМІ, уродженця Марокко Брагима Саадуна та британців Ейдена Асліна та Шона Піннера окупанти визнали винними у «найманській діяльності та вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного ладу ДНР».

Військових захопили в полон під час боїв проти Росії та підтримуваних нею сил. 

Марокканський захисник України отримав українське громадянство 2020 року, після року військового вишколу як вимоги для доступу до навчання за спеціальністю «Аерокосмічні технології» в київському університеті, повідомив його батько Тахар Саадун в електронному листі Reuters. Він здався в полон добровільно, й до нього треба ставитися як до військовополоненого, заявив батько.

Як відомо, Велика Британія розкритикувала вирок «суду» так званої ДНР її громадянам.

«Я цілковито засуджую вирок Ейдену Есліну та Шону Піннеру, — заявила міністр закордонних справ Ліз Трасс у Twitter. — Вони військовополонені. Це фіктивний вирок, який абсолютно не має легітимности».

Речник прем'єр-міністра Бориса Джонсона заявив, що згідно з Женевськими конвенціями військовополонені мають право на імунітет і не повинні притягатися до відповідальности за участь у бойових діях.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.