Журналістів з окупованих територій Криму та Донбасу просять повідомляти про факти порушення їхніх прав

Журналістів з окупованих територій Криму та Донбасу просять повідомляти про факти порушення їхніх прав

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) продовжує моніторинг порушень свободи слова та переслідувань журналістів на окупованих територіях Криму й Донбасу. Перша доповідь була представлена 31 жовтня 2017 року. Це детальний звіт, що містить численні факти переслідувань журналістів, відкриття проти них кримінальних справ, вичавлювання незалежних медіа з окупованих територій. Його було підготовлено за інформацією членів НСЖУ, журналістів з Донецької й Луганської областей та Криму, правозахисних організацій, громадських активістів.

Також НСЖУ закликає журналістів Криму та окупованих територій Донбасу повідомляти в Спілку про порушення своїх прав — це допоможе при підготовці нової доповіді:

— Закликаємо колег, які постраждали від дій окупаційної російської влади, російських силовиків та парамілітарних формувань у Криму або від підтримуваних Росією бойовиків на окупованих територіях Донбасу, передати таку інформацію Національній спілці журналістів України. Це допоможе під час підготовки нової доповіді, до якої увійдуть свіжі факти перешкоджання роботі журналістів та більш повна інформація про попередні порушення свободи слова на окупованих територіях.

Інформацію можна надсилати на електронну адресу nsju.org@gmail.com з поміткою «Для доповіді». Над документом працюють перший секретар НСЖУ Ліна Кущ і секретар НСЖУ Олена Юрченко.

Нагадаємо, уже представлений звіт передано Представникові ОБСЄ з питань свободи ЗМІ та секретарям Союзу журналістів Росії у Відні для вивчення й реагування на ситуацію з безпекою журналістів.

Національна спілка журналістів України не раз заявляла про факти тиску на журналістів в окупованому Росією Криму і на окупованих територіях Донбасу. Численні заяви про утиски свободи слова на цих територіях активісти, юристи, журналісти, політики роблять на міжнародних заходах.

— У 2017 році делегація України на засіданні четвертого комітету Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй закликала міжнародне співтовариство подвоїти зусилля в боротьбі з російською пропагандою й оперативно реагувати на всі напади на вільні ЗМІ в Криму та на Донбасі, — інформує НСЖУ.

Як відомо, в окупованому Криму російська влада практикує масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

 
 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.