Зміни до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту: виготовлення документів відтепер безкоштовне

Зміни до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту: виготовлення документів відтепер безкоштовне
Зміни передбачають, що документом, який засвідчує державне визнання документа про науковий ступінь, буде не диплом, а свідоцтво
25.08.2017
Оцініть статтю: 
(454 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені і вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.

Зміни та доповнення внесені Постановою Кабміну від 09.08.2017 року № 595, повідомляє Інститут релігійної свободи

Оновлений Порядок передбачає подання до Міністерства освіти і науки України додаткових документів: копії документа про повну загальну середню освіту та, за наявності, копії документа про раніше отриманий освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти, на основі якого здобувалась вища духовна освіта.

Зміни передбачають, що документом, який засвідчує державне визнання документа про науковий ступінь, буде не диплом, а свідоцтво. Також свідоцтвом засвідчуватиметься державне визнання документа про вчене звання, а не атестатом, як було до цього. Форми цих документів затверджує МОН.

Міністерство здійснює державне визнання документа про науковий ступінь та документа про вчене звання за клопотанням з основного місця роботи особи, релігійного центру (управління) або ж самої особи.

Обкладинка та описання документів атестаційної справи також оформляються за формою, встановленою МОН.

При цьому з Порядку видалено пункт про те, що відшкодування витрат на виготовлення документів про вчені ступені і звання державного зразка здійснюється за рахунок коштів осіб, які їх отримують. Отже, ця процедура стає безкоштовною.

Нагадаємо, що державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені і вчені звання введено відповідно до Закону України «Про вищу освіту», ухваленого в новій редакції в 2014 році. Згідно з цим законом, «Богослов’я» було виділено в окрему галузь знань.

Після ухвалення необхідних підзаконних актів і створення при Міністерстві освіти і науки України відповідних комісій понад 200 осіб отримали свідоцтва МОН про державне визнання їх документів про вищу духовну освіту, наукові ступені і вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.

Як повідомляв ІРС, за півроку роботи Комісії МОН з державного визнання документів про вищу духовну освіту надійшло 770 справ, з яких розглянуто вже 538. За результатами розгляду ухвалено близько 470 рішень про державне визнання документів про вищу духовну освіту.

До Комісії з державного визнання документів про наукові ступені і вчені звання надійшло 79 справ про визнання наукових ступенів і 16 про визнання вчених звань. Ухвалено позитивне рішення про визнання 34 дипломів про присудження наукових ступенів і 11 документів про присвоєння вчених звань.

Джерело: ІРС

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.