Зустрінемося опівдні! У Києві 29 січня на Контрактовій відбудеться акція до Всесвітнього дня хіджабу

Зустрінемося опівдні! У Києві 29 січня на Контрактовій відбудеться акція до Всесвітнього дня хіджабу
Всесвітній день хіджабу
27.01.2022
Оцініть статтю: 
(85 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Напередодні Всесвітнього дня хіджабу у Києві на Контрактовій площі відбудеться акція, присвячена цій даті. Її ініціювали активістки та волонтери громадської організації «Мар’ям» за підтримки Ліги мусульманок України.

Як повідомила голова «Мар’ям» Олена Мироненко, акцію вирішили провести в суботу, 29 січня, біля розташованого на Контрактовій площі оглядового колеса. Початок акції — о 12:00.

— Приходьте до нас, ми будемо раді зустрічі! — запрошує киян та гостей столиці пані Олена. 

Її доповнює Тарик Сархан, голова відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу столичного ІКЦ Києва: 

— Наближається дата Всесвітнього дня хіджабу, у зв’язку з цим ми проводитимемо акцію ознайомлення з хіджабом, історією появи традиції покриватися. Під час акції жінки та дівчата зможуть дізнатися про те, що хіджаб — це не просто хустка, розмаїття головних уборів, що ними покриваються жінки в різних країнах мусульманського світу, а також про схожі традиції в інших народів. Кожна охоча пані чи панянка дізнається про велику кількість способів зав’язування хустки, а ще наші сестри допоможуть приміряти хіджаб на себе й забрати його в подарунок на добру згадку! 

Про те, як проходила акція торік, можна дізнатися з архівного інформаційного сюжету телеканалу «Україна».

Довідка. Всесвітній день хіджабу — дата, покликана привернути увагу суспільства до права мусульманок дотримуватися приписів релігії. Заснований у 2013 році американкою Назмою Хан World Hijab Day відзначається щороку в 140 країнах світу як день солідарності жінок різних віросповідань з послідовницями ісламу, що нерідко стикаються з упередженнями та стереотипами, а часом зазнають дискримінації та цькування через небажання відмовитися від хіджабу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.