Агентство Анадолу опублікувало світлини австралійських мечетей, у яких у дні священного місяця Рамадан будуть виголошувати молитви понад 600 тисяч мусульман.
Як зазначає агентство АА, упродовж місяця посту і молитви кількість вірян у мечетях континенту зростає.
За дещо застарілим даними перепису 2011 року, іслам є третьою за чисельністю релігійною групою після християнства (64%) і буддизму (2,5%). Демографи пояснюють тенденцію до зростання мусульманської громади високим рівнем народжуваності й імміграцією.
Першими мусульманами в Австралії були торговці з індонезійського архіпелагу, які торгували з корінним населенням північного узбережжя Австралії за сотні років до появи європейців на цих землях. Першу мечеть в Австралії було побудовано у 1861 році на Марі (Південна Австралія). Велика мечеть Аделаїди була зведена у 1888 році нащадками афганських погоничів верблюдів.
На початку 20-го століття відповідно до політики «білої Австралії» мусульманам неєвропейського походження було заборонено переселятися до Австралії. Проте після Другої світової війни імміграційна політика змінилася, внаслідок чого в Австралії збільшилася кількість мусульман, здебільшого вихідців з Боснії і Герцеговини. З 1967 по 1971 рік близько 10 тисяч турків переїхали на цей континент у рамках угоди між Австралією і Туреччиною.
Як свого часу зазначало видання Islam. Dag, характерною рисою австралійського суспільства є його багатокультурність. У країні проживають іммігранти з усієї планети, у кожного з яких сформувалося власне розуміння релігії. У цьому сенсі діяльність мусульман упродовж Рамадану сприяє тому, щоб іслам органічно влився у життя австралійського суспільства, адже вони прагнуть продемонструвати, що живуть тими ж цінностями, що й інші люди — сім’єю, роботою, вірою у Господа.
З цією метою впродовж Рамадану послідовники ісламу організовують спільні іфтари для представників усіх конфесій. Гості цінують таку увагу, розуміючи значимість того, що їхні співгромадяни-мусульмани ділять з ними важливий момент початку посту.
У рамках програми «Рамадан відчинених дверей» представники інших релігій отримують унікальну можливість познайомитися з ісламом, поспілкуватися з мусульманами і, звичайно, скуштувати смачні страви з халяль-продуктів.
Не дивно, що після таких зустрічей австралійці змінюють своє уявлення про мусульман і починають щиро цікавитися ісламом.
Цінність священного Рамадану розуміють і державні діячі Австралії. Так, у 2013 році міністр закордонних справ Австралії, сенатор Роберт Карр заявив, що Австралія є домом для півмільйона мусульман (за даними 2013 року — ред), назвавши іслам однією з найважливіших релігій країни.
«Під час подорожей різними країнами ісламського світу мене вразив той дух толерантності, що дозволяє різним народам і громадам успішно вирішувати проблеми релігійних і культурних відмінностей один одного», — зазначав міністр.
«Крім того, що Рамадан — це час молитви, цей священний місяць також є періодом активної побожності, духовного оновлення, радості. Це час святкування і подяки. Це можливість для сім’ї і суспільства допомогти нужденним, підтримати добру волю і гармонію у світі», — йдеться у заяві.
Австралійське суспільство з великим розумінням ставиться до ісламу і його послідовників. Мусульмани Австралії так красиво і благородно презентують іслам, що в країні вже стали прислухатися не тільки до їхніх ідей і побажань, але й із задоволенням вивчають особливості цієї релігії.
Наприклад, в австралійських мечетях існує традиція проведення «днів відчинених дверей». Люди різних віросповідань мають можливість відвідати мечеть, послухати проповідь, подивитися, як відбуваються намази, і поспілкуватися з мусульманами.
Крім того, у 2013 році вперше в історії Австралії мусульманин став парламентським секретарем прем’єр-міністра країни.
Ед Хьюзік — перший мусульманин, який прийняв присягу у федеральному уряді, і зробив це, поклавши руку на Шляхетний Коран.
Ед Хьюзік, батьки якого емігрували з Боснії, назвав своє обрання величезною честю, оскільки вважає, що йому випала важлива роль у формуванні політичної історії країни.
Як відомо, у багатьох країнах присягають на Біблії, і факт того, що державний діяч-мусульманин виголосив присягу, поклавши руку на Коран, демонструє повагу до ісламу.