Еміне Джапарова: «Кримські татари стали найбільш переслідуваною релігійною громадою в окупованому Криму»

Еміне Джапарова: «Кримські татари стали найбільш переслідуваною релігійною громадою в окупованому Криму»
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова
25.11.2021
Оцініть статтю: 
(231 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в рамках Форуму Міжнародного альянсу з питань свободи релігій та віросповідань, який відбувся 23 листопада в онлайн-форматі. заявила, що в окупованому Криму Росія перешкоджає діяльності будь-якої релігійної громади, якщо вона не належить до Російської православної церкви. 

Як повідомляє пресслужба  МЗС, Еміне Джапарова наголосила, що кримські татари стали найбільш переслідуваною релігійною громадою в окупованому Криму. Понад 120 осіб утримують за ґратами на підставі сфабрикованих кримінальних справ.

«На окупованих територіях України Росія обмежує місіонерську діяльність під приводом боротьби з так званим екстремізмом. Російська Федерація намагається припинити діяльність усіх проукраїнських організацій в окупованому Криму. Зокрема релігійних громад Православної Церкви України, кримськотатарських мусульман. Із 49 релігійних громад, які діяли в Криму на початку 2014-го року, зараз діють лише 5», – сказала Джапарова.

Вона заявила, що Росія цілеспрямовано обмежує свободу віровизнання в окупованих Криму та окремих районах Донбасу, свідомо руйнує традиційно толерантне конфесійне середовище на цих територіях України.

Перша заступниця міністра зазначила, що Україна та її партнери докладають зусиль, щоб змусити РФ припинити репресивну політику утисків прав вірних у Криму та окремих районах Донбасу та дотримуватися міжнародних зобов'язань. 

Виступи представників 33 країн-учасниць Міжнародного альянсу з питань свободи релігій та віросповідань засвідчили зацікавленість у виробленні спільних підходів у захисті релігійної свободи на глобальному та регіональному рівнях, створенні багатосторонніх механізмів, що спрямовуватимуться на запобігання утискам, переслідуванням і дискримінації у сфері свободи релігій та віровизнань.

За підсумками заходу учасники схвалили заяву, що в ній зобов’язалися протидіяти проявам ворожнечі та дискримінації на релігійному ґрунті та активізувати зусилля з метою захисту індивідуального права на релігійну свободу відповідно до положень Загальної декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. 

Довідка. Міжнародний Альянс з питань свободи релігій та віросповідань створений з ініціативи Державного Департаменту США у лютому 2020 року. Він об’єднує 33 країни-учасниці. Діяльність альянсу покликана консолідувати зусилля урядових структур, громадянського сектору та релігійних організацій у напрямі захисту свободи релігій та віровизнань у світі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.