Кенійський педагог отримав премію у мільйон з рук принца Дубая

Кенійський педагог отримав премію у мільйон з рук принца Дубая
© ️AFP / Getty Images: Францисканець Пітер Табічі з Глобальною премією під час церемонії в Дубаї, представленої актором Х'ю Джекманом і присутнім наслідним принцом Дубая Хамданом бен Мухаммедом аль-Мактумом
01.04.2019
Оцініть статтю: 
(195 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Пітер Табічі, тридцятишестирічний педагог із віддаленого села Пвані, розташованої у Кенійській рифтовій долині, визнаний кращим вчителем року й удостоєний премії від Фонду Санні Варкея Varkey Foundation. Учитель природничих наук із сільської Кенії, член релігійного ордену францисканців жертвує більшу частину своєї зарплати, щоб допомогти бідним студентам.

Приз у розмірі 1 млн. доларів США вручено йому як кращому серед 10 тисяч номінантів з 179 країн. Свою нагороду він отримав на організованій актором Х'ю Джекманом церемонії у Дубаї з рук наслідного принца Дубая Хамдана бен Мухаммеда аль-Мактума.

Як повідомляє The Guardian, Табічі віддає 80% свого доходу, щоб допомогти найбіднішим учням погано обладнаної і переповненої школи, які не мають змоги придбати форму і книги. Більше 90% його учнів — з бідних сімей, і майже третина з них є сиротами або мають тільки одного з батьків. Зловживання наркотиками, підліткова вагітність, передчасне закінчення навчання у школі, молоді шлюби і самогубства — звичайні явища для учнів цієї школи. Студенти повинні пройти 7 км дорогами, які можуть стати непрохідними у сезон дощів, щоб дістатися до школи, а також район може постраждати від посухи і голоду.

Незважаючи на те, що у Табічі був тільки один комп'ютер, погане підключення до Інтернету і співвідношення учнів і вчителів 58:1, він створив «клуб з виховання талантів» і розширив науковий клуб школи, допомагаючи учням розробляти дослідницькі проекти такої якості, яка дозволяє їх авторам претендувати на національну освіту. Зокрема, його учні брали участь у міжнародних наукових конкурсах і отримали нагороду від Королівського хімічного товариства за проект з використання місцевого рослинного світу для вироблення електроенергії.

Табічі і чотири його колеги для учнів, у яких виникають труднощі, пропонують індивідуальне навчання з математики і природничих наук, відвідуючи їх вдома і зустрічаючись з їх сім'ями, щоб визначити проблеми, які у них виникають. За три роки кількість учнів школи подвоїлася і досягла 400; особливо зросла кількість учнів-дівчаток.

Тримаючи у руках приз, Табічі сказав: «Я тут тільки завдяки досягненням моїх учнів. Цей приз дає їм шанс. Він говорить світові, що вони можуть домогтися всього, чого захочуть».

За словами вчителя, премію він витратить на будівництво наукової лабораторії і покупку комп'ютерів. На отримані гроші Табічі також хоче навчити місцевих жителів вирощувати посухостійкі рослини і вирішити проблему голоду. «Там, звідки я родом, багато бідності і мало їжі, — каже вчитель. — Мені хочеться змінити ситуацію. Необхідно вирішувати проблему продовольчої безпеки».

Президент Кенії Ухуру Кеньятта сказав у відеозверненні: «Пітере, Ваша історія — це історія Африки, молодого континенту, багатого талантами».

Санні Варкі, засновник фонду Варкі, висловив надію, що історія Табічі спонукатиме інших обрати професію вчителя і «пролити світло на справді натхненну й самовіддану працю педагогів, які прагнуть зробити завтра яскравішим, ніж сьогодні».

Табічі сказав, що молодь Африки більше не буде стримуватися низькими очікуваннями. «Африка продукуватиме вчених, інженерів, підприємців, імена яких одного разу стануть відомими в усіх куточках світу. І дівчатка будуть величезною частиною цієї історії», — сказав він.

Премія, заснована благодійним фондом бізнесмена Санні Варі Varkey Foundation, вручається з 2015 року за видатні досягнення в освіті.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.