Книгу Гульнари Бекірової про кримськотатарський спротив видано французькою мовою

Французьке видавництво L’Harmattan випустило французькою мовою книгу кримського історика Гульнари Бекірової «Півстоліття спротиву: кримські татари від вигнання до повернення (1941–1991)».

Про це виданню Крим. Реалії розповіла сама дослідниця:

— Це перше таке ґрунтовне дослідження політичної історії кримськотатарського народу ХХ століття, що вийшло французькою мовою. Презентація книги відбулася 18 березня 2018 року в рамках роботи українського стенду Міжнародного паризького книжкового салону. Книгу й автора тепло зустріла французька публіка, — розповіла Гульнара Бекірова.

За її словами, в книзі представлена історія депортації та боротьби кримськотатарського народу за повернення на історичну батьківщину. Вступну статтю до неї написав колишній посол Франції в Україні Жак Фор, передмову — лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, післямову — голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Бекірова додала, що ця книга важлива для історії кримських татар.

— Це надзвичайно важливий і практично невідомий у світі досвід ненасильницького спротиву кримськотатарського народу за свої права, коли цілий народ переміг у боротьбі з тоталітарним радянським монстром, не проливши жодної краплі чужої крові. Він має стати частиною європейської історії, — сказала автор.

Презентація книги «Півстоліття спротиву: кримські татари від вигнання до повернення (1941–1991 роки). Нарис політичної історії» кримськотатарської дослідниці Гульнари Бекірової відбулася у червні 2017 року в Києві. До неї увійшли раніше невідомі документи офіційних радянських видань, з якими історик працювала у кримських, київських і московських архівах, а також реальні історії, інтерв’ю з очевидцями подій.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.