Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан у своєму дописі в Twitter повідомив про те, що влада Пакистану планує посмертно присвоїти державну нагороду своєму громадянинові Міану Наіму Рашиду, який намагався зупинити новозеландського терориста Брентона Тарранта під час стрілянини у мечетях міста Крайстчерч.
Імран Хан пише: «Ми готові надати підтримку родинам пакистанських жертв терористичного нападу у Крайстчерчі. Пакистан пишається Міаном Наімом Рашидом, який прийняв мученицьку смерть, намагаючись здолати сповненого білою зверхністю терориста, тому його мужність буде відзначено державною винагородою».
Про це також йдеться у повідомленні міністерства, яке захищає інтереси пакистанців, які перебувають поза межами країни
Як нагадує ТСН, під час стрілянини у мечетях Крайстчерча загинуло дев’ять пакистанців, серед яких був і Міан Наім Рашид зі своїм сином. На відео, яке знімав терорист під час теракту, видно, як Рашид, эдиний з-поміж усіх, намагається напасти на Тарранта, щоб зупинити його. Чоловікові навіть вдалося збити нападника з ніг, однак терорист встиг вистрілити у пакистанця.
15 березня 2019 року, у п’ятницю, у місті Крайстчерч у Новій Зеландії невідомі відкрили стрілянину у двох мечетях під час здійснення вірними джума-намазу. Нападник на мечеть у Новій Зеландії записав 17-хвилинне відео жахливого холоднокровного масового вбивства і транслював його наживо в інтернеті. Поліція затримала чотирьох осіб, причетних до події. Практично одночасно робот-сапер поліції знешкодив підозрілі рюкзаки на вокзалі Окленду. Влада країни визнала напад терактом. Комісар поліції Крайстчерча Майк Буш зізнався, що до моменту теракту не мав жодної інформації про нападника.
Праворадикальний австралієць Брентон Таррант — головний підозрюваний у цій справі. Він вважає себе расистом і фашистом, а до цього оприлюднив «маніфест», у якому виступив проти мігрантів і писав про «білий геноцид». За його словами, ідейним натхненником злочину став норвезький терорист Андерс Брейвік. За інформацією на цей момент, кількість загиблих внаслідок стрілянини у мечетях у Новій Зеландії зросла до 50 осіб, кілька десятків осіб перебувають у лікарнях з пораненнями.