ООН знову нагадує Росії про необхідність скасувати заборону діяльності Меджлісу

ООН знову нагадує Росії про необхідність скасувати заборону діяльності Меджлісу
ООН нагадала Росії, що Міжнародний суд виніс постанову про неприпустимість заборони національних представництв кримських татар, зокрема Меджлісу кримськотатарського народу
15.06.2017
Оцініть статтю: 
(376 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Управлінням Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини оприлюднена вісімнадцята «Доповідь про ситуацію з правами людини в Україні за період 16 лютого — 15 травня 2017 р.», підготовлену за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).

Як відзначають автори документа, не всі нові випадки відображені в цьому звіті, оскільки УВКПЛ прагне підтримувати високі стандарти захисту окремих осіб через суворе дотримання принципів конфіденційності та інформованої згоди. Кілька потерпілих і свідків, опитаних Управлінням, не захотіли ділитися необхідною інформацією або ж не дали свою згоду на публікацію даних у відкритих джерелах, побоюючись переслідування.

— За відсутності доступу до Криму УВКПЛ продовжувало стежити за ситуацією з правами людини зі своїх офісів на материковій частині України, керуючись резолюціями Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 68/262 та 71/205. У цьому контексті було відзначено, що стосовно членів кримськотатарської громади було винесено кілька судових рішень, що порушують гарантії справедливого судового розгляду. Також були зафіксовані грубі порушення права на фізичну і психічну недоторканність на основі інтерв’ю, проведених з 12 засудженими, що раніше перебували у Криму і в Російській Федерації. 1 квітня 2017 року розпочалася щорічна кампанія з призову в армію Російської Федерації, яка, що стосується кримчан, порушує міжнародну заборону на військову службу в збройних силах держави-окупанта. УВКПЛ також проаналізувало недавні рішення, що зачіпають майнові права в Криму, і зі стурбованістю відзначило дедалі менші можливості для української мови як мови навчання в освіті, — йдеться в 12-му пункті документа.

ООН нагадала Росії, що Міжнародний суд виніс постанову про неприпустимість заборони національних представництв кримських татар, зокрема Меджлісу кримськотатарського народу:

— 19 квітня 2017 року Міжнародний суд виніс свою постанову про тимчасові заходи у справах, порушених Україною, прийшовши до висновку про те, що Російська Федерація повинна утриматися від збереження або запровадження обмежень щодо представницьких установ кримськотатарської громади, зокрема Меджліс, і забезпечити доступність освіти українською мовою.

Повністю документ російською мовою доступний за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.