Резолюція ПАРЄ вимагає звільнити всіх полонених Кремля

фейсбук Ірини Геращенко: Українська делегація
фейсбук Ірини Геращенко: Українська делегація
фейсбук: Георгій Логвинський та Еммануеліс Зінгеріс в ПАРЄ
фейсбук: Георгій Логвинський та Еммануеліс Зінгеріс в ПАРЄ
фейсбук Ірини Геращенко: Українська делегація
фейсбук: Георгій Логвинський та Еммануеліс Зінгеріс в ПАРЄ
30.06.2018
Оцініть статтю: 
(338 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Парламентській асамблеї Ради Європи 27 червня провели захід на тему «Колонізація Криму як кремлівський ново-імперіалістичний політичний прийом».

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла про події в ПАРЄ під час обговорення кримської проблематики.

— Сьогодні українська делегація в ПАРЄ виступала в один голос. Під час обговорення резолюції щодо політв’язнів Кремля ми змогли донести всю інформацію до колег в асамблеї стосовно українських бранців. Вдячна всім колегам з делегації, у 3 хвилини виступу вклали весь жах становища політв’язнів Кремля і наші вимоги до РФ щодо їх звільнення.

Геращенко також повідомила, що в своєму виступі розповіла про тяжкі зусилля мінської гуманітарної групи зі звільнення українських громадян з окупованих територій і в’язниць РФ.

— За ці роки ми звільнили з ОРДЛО понад 200 заручників, але тільки 3 — із в’язниць РФ (з червня 2016 року це питання заблоковане). Поінформувала колег, що, незважаючи на домовленості президентів України і РФ і гарантії допуску омбудсмена, Людмилу Денисову не допустили до політв’язнів, розповіла, що в ці хвилини вона стоїть під в’язницею «Білий ведмідь» в Лабитнангі й її так і не допустили до Олега. Поінформувала ПАРЄ, що три місяці тому за дорученням президента запропонувала РФ передати 23 російських злочинців в обмін на політв’язнів Кремля — ​​українських громадян. Досі немає відповіді від Росії. Закликала світ сильніше тиснути на РФ.

Володимир Ар’єв від імені всієї української делегації звернувся до Верховного комісара РЄ Дуні Міятович із закликом негайно відвідати українців у тюрмах РФ, окупованого Донбасу і Криму.

Павло Унгурян (дуже йому вдячна, тому що не встигла у своєму виступі) поіменно згадав українців на окупованих територіях, які знаходяться в повній ізоляції і звільнення яких ми вимагаємо. Він розповів про страшну історію тортур Ігоря Козловського, якого 2 роки утримували проросійські терористи. Закликав звільнити журналіста Романа Сущенка.

Mariya Ionova розповіла про тортури, сексуальні злочини на окупованому Донбасі і в Криму, про 180 випадків тортур, зафіксованих «КримSOS» за показаннями потерпілих, і більше ніж про тисячу випадків тортур заручників, які зафіксовані СБУ.

Сергій Соболєв закликав зупинити новий фашизм, який реалізує Росія на окупованих територіях, концтабори і фабрики смерті в окупованому Донецьку і Луганську, справедливо зазначив, що свідчення колишніх заручників — це свідчення для Гаазького трибуналу.

Георгій Логвинський говорив про геноцид кримських татар.

Леонід Ємець — про порушення РФ фундаментальних прав людини і невиконання нею жодної резолюції, за що повинна бути відповідальність.

Ми звернули увагу Генсека Янгланда, що він не порушив питання звільнення під час особистої зустрічі з Путіним і в подальшому зверненні згадав тільки Сенцова. Олег вимагає звільнити всіх полонених. Він голодує з вимогою звільнити всіх. Тож і наша позиція — звільнити всіх полонених Кремля і з тюрем РФ, і з окупованих територій. Саме такий заклик містить резолюція і саме так проголосувала Асамблея.

Пізніше народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи, Заслужений юрист України, адвокат, правозахисник Георгій Логвинський також повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук про те, що резолюція ПАРЄ щодо політичних в’язнів Кремля ухвалена одноголосно.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.