«Росія є Божий халіфат» — чергова безумна заява російського муфтія

«Росія є Божий халіфат» — чергова безумна заява російського муфтія
Талгат Таджуддін
17.11.2022
Оцініть статтю: 
(27 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Талгат Таджуддін, верховний муфтій Росії, заявив, що Росія — це справжній «Божий халіфат», де зберігаються традиційні цінності. За його словами, російські мусульмани ніколи не вважали, що члени терористичного угруповання «Ісламська держава» в Сирії будували халіфат — державу мусульман.

«Халіфат — це коли всі люди поважають одне одного та живуть у мирі. Росія є сьогодні халіфат Божий», — сказав Таджуддін у Москві на міжнародній конференції «Православ’я та іслам — міжконфесійний діалог у досягненні глобального миру». 

Водночас верховний муфтій визнав, що в Росії ще є над чим працювати. У цьому контексті він згадав нещодавно ухвалені засади державної політики щодо збереження та зміцнення традиційних цінностей.

Заяву російського муфтія прокоментував президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов:

— Ми прекрасно розуміємо, що більшість муфтіїв у Росії — це чиновники, що не мають жодного відношення до релігії. Вони не говорять ні на основі Корану, книги Всевишнього Аллага, ні [на основі] Сунни. Їхні заяви здебільшого пов'язані з внутрішньою або зовнішньою політикою Росії. Вони говорять лише в рамках того, що їм наказала російська влада та спецслужби. Росія і близько не є халіфат. Ба більше, Росія багато століть вела загарбницькі війни проти мусульманських народів, чинила терор і геноцид у мусульманських державах, і ми про це знаємо. Сучасна політика РФ — це політика загарбників, грабіжників, мародерів та вбивць. Така сама є політика їхньої війни проти України. Тому серйозно коментувати такі заяви цього чи будь-якого ще муфтія Росії, що підтримує російську агресію проти України, не варто.

Нагадаємо, верховний муфтій Росії Талгат Таджуддін та підпорядковане йому так зване Центральне духовне управління мусульман (ЦДУМ) підтримують війну проти України. На їхню думку, Росія робила все можливе, щоб ситуація була розв’язана мирними, політичними засобами, але проведення «воєнної операції» стало нібито «єдиною можливістю врятувати жителів Донбасу, що зазнають знущань і геноциду з боку київського режиму».

Також муфтій Таджуддін відзначився іншою заявою — про те, що Україна «завжди була у складі Росії»: 

«Ми Україну ні в кого не віднімаємо. <…> Ми повертаємо Україну та звільняємо її багатостраждальний народ від ЛГБТ та іншої сатаністської нечисти».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.