Слухання щодо етнічної дискримінації в Криму пройдуть у Женеві

Слухання щодо етнічної дискримінації в Криму пройдуть у Женеві
Російська Федерація повинна відзвітувати про те, як дотримується прав українців і кримських татар в окупованому нею Криму
02.08.2017
Оцініть статтю: 
(545 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

З 3 до 4 серпня в Женеві в рамках 93-ої сесії Комітету з ліквідації расової дискримінації відбудеться розгляд офіційної та альтернативної доповідей РФ про реалізацію прав етнічних меншин, які проживають в анексованому Криму, зокрема українців та кримських татар.

Альтернативний звіт «Расизм, дискримінація і боротьба з „екстремізмом“ у сучасній Росії і на підконтрольних їй територіях. Про дотримання Російською Федерацією Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» був підготовлений українською громадською організацією «КримSOS» спільно з Антидискримінаційним центром «Меморіал» і центром «Сова».
Як зазначила в коментарі QHA активістка «КримSOS», правозахисниця Євгенія Андреюк, основний акцент в звіті зроблений на етнічній дискримінації кримських татар у Криму.
— Чому ми подаємо Крим у рамках Росії? Тому що-де-факто півострів знаходиться під контролем РФ, значить, зобов’язання лежать на ній. Це звіт про дискримінацію в Криму за ознакою етнічної приналежності. Розглядали її в різних аспектах. Як політичні переслідування і викрадення, так і обмеження права на освіту, вивчення рідної мови, свободу релігії, доступ до культурних об’єктів і нав’язування пропаганди, — пояснила вона.
За словами Андреюк, крім українських і російських правозахисних організацій, свої «звіти» подали так звані російські ДОНДО (провладні недержавні організації, створені російським урядом).
— Подали також «Кирим Бірлігі». Хто з них приїде з Криму до Женеви на слухання?! Подивимося… Помітно, що Росії важлива ця тема, і вона активно її лобіює, — додала вона.

У «КримSOS» відзначили, що під час подання свого офіційного звіту російська сторона намагалася вплинути на Комітет і не допустити розгляду альтернативної доповіді. Це не дивно, адже в офіційній доповіді, підготовленій в держорганах РФ, замовчується порушення прав людини і всередині країни-агресора, і на анексованих нею територіях.

Рішення комітету буде відомо через кілька місяців, зазначила Андреюк. Його представлять у вигляді рекомендацій Російській Федерації.

Джерело: QHA 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.