У Києві відбулося дуа в пам’ять жертв спроби перевороту в Туреччині

У Києві відбулося дуа в пам’ять жертв спроби перевороту в Туреччині
У Києві відбулося дуа в пам’ять жертв спроби перевороту в Туреччині

В пам’ять про жертв спроби військового перевороту у Туреччині, що відбулася в ніч з 15 на 16 липня 2016 року, в київському ресторані «Мусафір» відбулося дуа, організатором якого було Турецьке агентство взаємодопомоги і координації (TİKA).

Як повідомляє QHA, на заході були присутні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, координатор TİKA в Україні та Криму Хаджі Байрам Болат, а також представники громадської організації турків-месхетинців в Україні, турецькі підприємці та громадські діячі.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов також вшановував пам’ять і молився за душі жертв спроби військового путчу в Туреччині. Розповідаючи про захід кореспонденту видання «Іслам в Україні», він висловив думку, що цей день є й трагічним, й водночас має стати визначною датою торжества демократії, бо саме народ став на шляху заколотників, не дозволивши їм скинути законно обрану владу й узурпувати її:

— І в самій Туреччині, і в діаспорах (зокрема й у Києві) досить широко відзначався день, коли турецький народ захистив законно обране керівництво країни й виступив проти військового заколоту. Тому, мені здається, ця дата на державному рівні визнаватиметься вже як свято, — поділився своїми думками шейх Саід Ісмагілов.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв теж підкреслив значущість вибору турецьких громадян на користь законної влади та демократії.

— Рівно рік тому у Туреччині відбулися події, які викликали почуття і сорому, і гордості. Чому сорому? Тому що турецькі солдати націлили зброю на державність і владу, обрану демократичним шляхом. Але почуття гордості виникає тому, що на вулиці вийшли прості люди і зупинили військових злочинців, — сказав Мустафа-ага.

У свою чергу Хаджі Байрам Болат нагадав про те, що героїчно загиблі в ту ніч залишаться у пам’яті Туреччини навічно:

— Наш обов’язок — зробити так, щоби пам’ять про полеглих ніколи не померла. Нехай Аллаг береже Туреччину від подібних зрад, а наша Турецька республіка тільки міцнішає!

Після завершення офіційної частини представники духовенства прочитали дуа арабською та турецькою мовами.

Нагадаємо, група заколотників спробувала вчинити військовий переворот у Туреччині в ніч на 16 липня минулого року. Загинули понад 240 турецьких громадян, близько 2 тис. отримали поранення. Заколот вдалося придушити.

Влада Туреччини звинуватила в причетності до спроби перевороту Фетхуллаха Ґюлена і зажадали від США, де той проживає, його екстрадицію. Сам Ґюлен засудив заколот і заявив про свою непричетність до нього.

У Туреччині були заарештовані понад 50 тис. осіб, звільнені або відсторонені від роботи понад 100 тис. держслужбовців.

© QHA
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.