У м’янманському Ракхайні відбувається щось жахливе, — спецдоповідач ООН

У м’янманському Ракхайні відбувається щось жахливе, — спецдоповідач ООН
ФОТО ©ООН: Янгі Лі
27.12.2017
Оцініть статтю: 
(642 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Влада М’янми відмовилася від співпраці зі Спеціальним доповідачем ООН з прав людини Янгі Лі і заборонила їй в’їзд у країну. Вона планувала відвідати М’янму в січні 2018 року. У програму Янгі Лі входив візит штату Ракхайн, звідки надходять повідомлення про утиск мусульман.

Заборона і відмова влади М’янми від співпраці з нею дало спецдоповідачу всі підстави припустити, що в Ракхайні відбувається «щось жахливе».

— Уряд М’янми поінформував Спеціального доповідача Янгі Лі про те, що їй заборонений в’їзд до країни, а влада відмовляється від співпраці з нею на весь термін її повноважень, — йдеться в заяві Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

— Таку заяву про відмову від співпраці можна розцінювати тільки як ясний знак того, що в штаті Ракхайн і, можливо, в країні в цілому відбувається щось жахливе, — сказала Янгі Лі. Вона висловила надію на те, що влада М’янми перегляне своє рішення.

Згідно з мандатом, Спеціальний доповідач повинна відвідувати М’янму двічі на рік і подавати відповідні доповіді Раді ООН з прав людини та Генеральній Асамблеї ООН. Янгі Лі була призначена Спеціальним доповідачем у М’янмі в червні 2014 року. З тих пір вона шість разів побувала в цій країні.

Як нагадує Центр новин ООН  в останні кілька місяців в М’янмі розгортається серйозна криза. Після нападу повстанців з народності рохінджа на поліцейські пости на півночі штату Ракхайн 25 серпня 2017 року влада країни розгорнула там спецоперацію, яка супроводжувалася масовими вбивствами, тортурами і сексуальним насильством. Повідомлялося, що військові знищують цілі села, де проживали рохінджа. Це призвело до того, що понад 600 тис. представників громади мусили тікати до Бангладеш.

В ООН неодноразово зверталися до уряду М’янми із закликом припинити насильство стосовно мусульман-рохінджа і серйозні порушення прав людини, які, за словами Верховного комісара ООН, є класичним прикладом «етнічної чистки».

У вівторок, 19 грудня 2017 року, Генеральна Асамблея ООН повинна була ухвалити резолюцію, що засуджує грубі порушення прав людини у М’янмі. Незважаючи на те, що резолюція вже була схвалена Третім комітетом Генеральної Асамблеї, її розгляд на пленарному засіданні було відкладено.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.