У шотландському Перті зведуть мечеть

У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
У шотландському Перті зведуть мечеть
17.08.2020
Оцініть статтю: 
(95 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Ісламська спільнота м. Перт (Шотландія) розпочала будівництво першої у місті мечеті.

Ісламська громада м. Перт ще чотири роки тому, у 2016-му, придбала земельну ділянку на місці колишньої промислової площадки на захід від центру міста, недалеко від Королівського лазарету Перта, з метою зведення мечеті, оскільки мусульманське населення міста збирається у переобладнаній двокімнатній квартирі, яка занадто мала і не може вмістити всіх парафіян.

Проєкт майбутньої мечеті розробила компанія «Makespace Architects», яка базується в східному Лондоні. Геометрія фасаду і його дизайн поєднує в собі як характерні для ісламської культури елементи, так і кельтські мотиви.

Про це повідомив виданню «Architects 'Journal» засновник і директор «Makespace Architects» Шахед Салім.

«Процес створення цього проєкту почався у 2016 році, коли Пертська ісламська громада придбала ділянку, на якій колись функціонував промисловий майданчик на Джинфілд-роуд, — зазначив пан Салім. — Нинішня міська мечеть розташована у переобладнаній квартирі, яка занадто мала для мусульманської громади. Нова мечеть стане першою спеціально побудованою мечеттю в місті».

Ця мечеть і громадський центр були спроєктовані як частково дво- і частково триповерхова будівля з великим вхідним фойє з кафе, яке можна використовувати для масових і громадських заходів. Молитовна зала з галереєю вміщує близько 320 парафіян. Приміщення нижнього рівня будуть використовуватися для проведення багатоцільових заходів.

Вуличний фасад мечеті складається з серії засклених арок і заснований на більш традиційній інтерпретації північноафриканської ісламської архітектури.

«Перт має довгу і значну історію і прекрасну історичну архітектуру, —  каже Шахед Салім, засновник і директор «Makespace Architects». —  Спроєктувати першу спеціально побудовану мечеть у такому місті — це привілей і відповідальність. Ми хочемо, щоб ця мечеть символізувала переплетення мусульманської культури і спадщини зі спадщиною міста і створювала архітектуру, яка об'єднує ці культурні традиції».

Як додає видання «Architects 'Journal», компанія «Makespace Architects» спеціалізується на проєктах, що поєднують елементи ісламської і британської архітектури і раніше вже спроєктувала мечеті в Хакні і Абердіні.

Шахед Салім не тільки керує «Makespace», а й студією дизайну в Вестмінстерському університеті, і є старшим науковим співробітником Bartlett (The Bartlett — один з найстаріших факультетів London's Global University, який має кілька відділень, де навчаються студенти і ведуться наукові дослідження в різних сферах — від архітектури і планування до енергетики і розвитку економіки. При цьому Школа архітектури Бартлетта (BSA) вважається однією з найцікавіших архітектурних шкіл у світі).

Також Шахед Салім — автор статей про ісламську архітектуру (зокрема у Великій Британії), опублікованих у посібниках з історії Англії; має публікації в «Architects 'Journal».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.