3 листопада у Стамбулі Петро Порошенко разом із представниками української та кримськотатарської громади в Туреччині відкрив меморіальну дошку на будівлі колишньої дипломатичної місії УНР в 1919–1922 роках.
Глава держави зазначив, що має за честь розпочати офіційний візит до Турецької Республіки з цього символічного місця, де 100 років тому було відкрито амбасаду Української Народної Республіки.
— Дуже важливо, що посольство у Стамбулі було відкрито одним із перших дипломатичних представництв Української Народної Республіки. Дуже важливо, що в Османській імперії тоді була абсолютно тверда позиція щодо визнання УНР, імперія визнала її однією з перших. Дуже важливо, що в ті роки видатні українці захищали права українців і представляли Україну, — підкреслив Петро Порошенко під час урочистої церемонії, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.
Президент подякував українському посольству і консульству, які провели велику дослідницьку роботу, турецьким партнерам, які допомагали відкрити цю дошку, та іспанським партнерам, у співпраці з якими були отримані всі необхідні дозволи, що дали можливість вшанувати пам’ять української амбасади.
Під час спілкування з присутніми Петро Порошенко також підкреслив, що нині стосунки між Україною і Туреччиною є дружніми, партнерськими і стратегічними. Він також подякував Туреччині за абсолютно тверду позицію підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.
Нагадаємо, 9 лютого 1918 року Османська імперія підписала Берестейський мир, визнаючи Українську Народну Республіку як незалежну і суверенну державу. Цей договір було ратифіковано 22 серпня 1918 року. Українська держава та Османська імперія на взаємній основі відкрили дипломатичні місії. Керівниками дипломатичної місії УНР в Стамбулі були Михайло Суковкін (1918–1919 рр.), Олександр Лотоцький (1919–1920 рр.) та Ян Токаржевський-Кардашевич (1920–1921 рр.). У 1921–1922 роках Посольство УНР очолював радник Василь Мурський, який згодом став представником екзильного уряду УНР в Стамбулі.
З квітня 1919 до травня 1922 року Посольство УНР здійснювало свою діяльність у Стамбулі в орендованому приміщенні на вул. Таксім, 25, яку сьогодні перейменовано на вул. Замбак. У 1986–1988 роках у рамках реконструкції історичної частини району Бейоглу низку будинків було знесено і розширено проїжджу частину бульвару Тарлабаши. Будівля колишнього Посольства УНР була реконструйована і у 2006 році викуплена Урядом Іспанії. Наразі в ній діє Інститут Сервантеса.