ВПА ОБСЄ підготувала резолюцію про деокупацію Криму і частини Донбасу

ВПА ОБСЄ підготувала резолюцію про деокупацію Криму і частини Донбасу
Прапори Білорусі та ОБСЄ в Мінську напередодні початку сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, 4 липня 2017 року
10.07.2017
Оцініть статтю: 
(339 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Тема збройного конфлікту на Донбасі — в порядку денному 26-ої сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, що відбувалася в Мінську з 5 до 9 липня. В білоруській столиці ПА збирається вперше — з 1996 до 2003 року організація не визнавала Національні збори Білорусі легітимно обраним парламентом.

Дебати стосувалися не лише кризи в Україні, а також затяжних конфліктів на Південному Кавказі, боротьби з корупцією, прав біженців тощо.

Українську делегацію на сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ в Мінську очолював керівник фракції «Блоку Петра Порошенка» у Верховній Раді Артур Герасимов.

У проекті резолюції комітету з політичних питань ПА ОБСЄ Росія визнається окупантом, автори документа закликають РФ скасувати анексію Криму і дотримуватися домовленостей щодо Донбасу.

Як передає Радіо Свобода, Комітет з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ підготував для розгляду на Парламентській асамблеї резолюцію «Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ».

У проекті, серед іншого, визнається, що «певні райони Донецької і Луганської областей» перебувають під контролем «російських гібридних сил». Від Російської Федерації «як держави, що окупує», вимагають забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ територією Криму, а також заявляють про підтримку Мінського протоколу і Мінського меморандуму щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Крім цього, у документі сторони конфлікту закликають до відведення зброї великого калібру та надання можливості гуманітарним місіям здійснювати свою діяльність на Донбасі.

Депутати ПА ОБСЄ закликають Росію припинити окупацію Донбасу та Криму і декларують «повагу до закріплених у Гельсінському заключному акті принципів непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання суперечок, рівноправності і самовизначення народів».

Нагадаємо, збройний конфлікт на Сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тис. людей. Так само Москва заперечує незаконність окупації українського Криму і називає її «возз’єднанням».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.