Йорданія запрошує українських студентів на навчання

Йорданський університет
Прийом документів на бакалаврські програми «Арабська мова та література» та «Політичні науки» відбувається відповідно до офіційного порядку Йорданського університету
Йорданія запрошує українських студентів на навчання
Йорданський університет
Йорданія запрошує українських студентів на навчання
Центр мов, Йорданський університет
Йорданський університет
Йорданія запрошує українських студентів на навчання
Йорданія запрошує українських студентів на навчання
06.08.2015
Оцініть статтю: 
(322 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Міністерство вищої освіти та наукових досліджень Йорданії ухвалило рішення щодо надання трьом українським студентам стипендій на навчання за бакалаврськими програмами «Арабська мова та література» (2 студенти) та «Політичні науки» (1 студент) в Йорданському університеті на новий навчальний 2015/2016 рік.

Міністерство звертається з проханням надати до 31 серпня 2015 р. Йорданському університету імена трьох основних та кількох додаткових кандидатів (на випадок, якщо хтось з першої трійки студентів не пройде відбір) та необхідні документи.

Оголошення про виділення стипендій українським студентам на бакалаврські програми в Йорданському університеті розмістило в соцмережах Посольство України в Йорданії. 

Як повідомляється, прийом документів на бакалаврські програми «Арабська мова та література» та «Політичні науки» відбувається відповідно до офіційного порядку Йорданського університету. При цьому йорданська сторона просить взяти до уваги, що зарахування на цю стипендію відбуватиметься лише на перший семестр, та врахувати, що вимогою сторони, яка приймає, є передача документів через Посольство України, які мають бути законвертовані та опечатані дипустановою.

Деталі про умови зарахування можна переглянути тут.

Нагадаємо, що культурно-гуманітарне та науково-технічне співробітництво між Україною та Йорданією є досить щільним, при цьому пріоритетним напрямом розвитку українсько-йорданських стосунків залишається співпраця в галузі освіти. Достатньо сказати, що, починаючи з 1992 року, в Україні отримали вищу та середню спеціальну освіту близько 5 тисяч громадян Йорданії, а зараз в українських вишах навчаються понад 3 тисячі студентів з цієї країни.

В 2002 році було підписано Угоду між Міністерством освіти і науки України та Міністерством вищої освіти і наукових досліджень Йорданії про співробітництво в галузі освіти і науки. Угодою передбачається, зокрема, щорічний обмін студентами між йорданськими та українськими вишами. У 2013–2014 навчальному році за цією угодою в Йорданії навчалися чотири студенти з України за спеціальністю «арабська мова» за програмою магістратури.

Останнім часом значно активізували свою інформаційно-рекламну роботу на території Йорданії українські навчальні заклади. Так, кожного року Королівство відвідують представники вітчизняних ВНЗ, обговорюючи питання подальшої активізації прямих контактів між навчальними закладами та науково-дослідними установами двох країн.

Варто зазначити, що повагу Йорданії до України, сталі культурні зв’язки ілюструє такий факт: у другій половині березня 2014 року з нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря муніципалітет Великого Аммана перейменував вулицю аль-Умума на вулицю імені Тараса Шевченка — на цій вулиці знаходиться Посольство України в Йорданії, це перша в світі українська закордонна дипустанова, яка розташована на вулиці великого Кобзаря. Крім того, Йорданське Хашимітське Королівство — єдина країна в арабському світі, яка найменувала вулицю в столиці іменем великого українського поета і художника. А на початку грудня 2014 року в столиці Йорданії на вулиці Тараса Шевченка встановлено Меморіальну дошку на честь Великого Кобзаря.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.