Здійснивши напад на Мечеть Пророка, терористи довели — з Ісламом вони пов’язані хіба що на словах

Здійснивши напад на Мечеть Пророка, терористи довели — з Ісламом вони пов’язані хіба що на словах
Внаслідок вибуху в Медині загинуло 5 осіб
05.07.2016
Оцініть статтю: 
(414 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Медині в Саудівській Аравії, другому священному місті після Мекки, де важливі роки в своєму житті прожив пророк Мухаммад, 4 липня біля знаменитої мечеті Пророка прогримів вибух. Це сталося під час молитви, коли мусульмани мали намір завершити денний пост під час священного місяця Рамадана.

Внаслідок вибуху в Медині загинуло 5 осіб. Вибух стався на стоянці між судом і мечеттю, де похований пророк Мухаммад. Мечеть щорічно відвідують мільйони віруючих. Як повідомило міністерство внутрішніх справ Саудівської Аравії, смертник привів в дію вибуховий пристрій після того, як привернув увагу охорони, яка визнала його поведінку підозрілою.

Це — не перший теракт за 4 липня — раніше один терорист-смертник підірвав себе біля шиїтської мечеті міста Ель-Катіф на сході країни, ще один терорист вибухнув в автомобілі біля мечеті. Про це повідомляють світові ЗМІ з посиланням на Аль Арабія (Al Arabia).

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов висловив співчуття близьким та рідним загиблих та поділився своїми думками з приводу цього злочину, скоєного напередодні свята Ід аль-Фітр:

— Учора, коли ми готувалися вітати одне одного з завершенням Рамадана — місяця посту та каяття, місяцем світлим та сповненим духовністю попри всі негаразди земного буття — ми були боляче вражені сумною новиною про самопідрив терориста-смертника у місці, де здійснити молитву бодай раз у житті мріє чи не кожен мусульманин — Мечеті Пророка, мир йому та благословення, в місті Медина, що є другою за значимістю святинею Ісламу.

За різними даними, загинуло від 4 до 6 співробітників служби безпеки святині, ще шестеро отримали поранення. Жертв, за задумом злочинців, мало бути багато більше — але саме служба безпеки затримала підозрілого чоловіка та не дала йому пройти всередину, у натовп вірян, що зібралися на вечірню молитву, щоби разом завершити свій день посту. Коли він зрозумів, що здійснити задум не вдасться — він детонував вибухівку, котра була захована під його одягом. Натомість вибух пролунав на парковці між мечеттю та судом.

Звільни, Господи, людей, що врятували сотні й сотні прочан від вбивці ціною власного життя, та обрадуй їх Раєм! Що ж до смертника — то навіть страшно уявити, якою тяжкою буде його кара — адже він помер за скоєнням такого страшного злочину, не покаявшись.

Таке враження, що терористи оголосили акцію «встигни якнайтяжче нагрішити у Священний Рамадан»: мало того, що терористичні напади відбувалися протягом усього місяця посту, і всі — у країнах з переважно мусульманським населенням (лише в Саудівській Аравії, за даними МВС Королівства, за червень здійснено 26 нападів), так ще й учора ввечері напад (вперше!) було скоєно на одну зі святинь Ісламу — мечеть Пророка в Медині.

Це ще раз показує, що терористи пов’язані з Ісламом не більш, ніж на словах — адже їм байдуже, що останні хвилини або дні (яким би методом обчислення завершення Рамадану вони не користувалися) Священного місяця посту, що це — святиня Ісламу, що довкола — самі одновірці, які прийшли молити Всевишнього про прощення гріхів у це святе місце, де колись молився сам Пророк Мухаммад, мир йому та благословення. Це люди, для яких Пророк — не авторитет, а його мечеть, яку він свого часу назвав однією з усього трьох храмів світу, до яких віруючому мусульманинові варто їхати на прощу (інші два — Заборонена мечеть у Мецці та мечеть Аль-Кудс в Єрусалимі) — всього лише місце, де скоєння теракту набуде широкого розголосу, — сказав муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. — Вбережи нас усіх Всевишній!

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.