Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Мусульмани Дніпра беруть активну участь у налагодженні суспільного діалогу для подолання соціальних проблем

Мусульмани Дніпра беруть активну участь у налагодженні суспільного діалогу для подолання соціальних проблем

 У роботі круглого столу з питань подолання наркозалежности та алкоголізму в суспільстві брав участь імам мечеті ІКЦ Дніпра, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Едґар Девлікамов.
 У роботі круглого столу з питань подолання наркозалежности та алкоголізму в суспільстві брав участь імам мечеті ІКЦ Дніпра, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Едґар Девлікамов.
 У роботі круглого столу з питань подолання наркозалежности та алкоголізму в суспільстві брав участь імам мечеті ІКЦ Дніпра, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Едґар Девлікамов.

У Центрі конференцій «Parle» в Дніпрі 23 серпня на круглому столі за темою «Налагодження суспільного діалогу для подолання гостросоціальних проблем м. Дніпро», ініційованому Дніпропетровським регіональним представництвом Міжнародної антинаркотичної асоціації (МАА), зібралися небайдужі люди: активісти громадських організацій та об’єднань, представники релігійних громад і духовні лідери, що не бояться брати на себе відповідальність і системно розв’язують гостросоціальні проблеми у своєму оточенні. До обговорення запросили представників місцевої влади та правоохоронних органів.

Від мусульманської громади в роботі круглого столу взяв участь імам мечеті Ісламського культурного центру Дніпра, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Едґар Девлікамов.

Як зазначають в ІКЦ Дніпра, захід дуже актуальний, бо одна з нерозв’язаних проблем в Україні — стрімке поширення та помолодшання наркоманії та алкоголізму. За офіційною статистикою, в країні близько 1 млн наркозалежних, але реальні цифри щонайменше в тричі вище. 

Учасники круглого столу мали підготувати й передати звернення до міського голови Бориса Філатова й депутатів Міської ради Дніпра, народних депутатів України щодо масштабів наркокатастрофи в місті та способів розв’язання проблеми, а також щодо підтримки муніципальною владою ініціатив у сфері профілактики девіантної поведінки молоді.

Захід відбувся за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (Берлін, Німеччина) з залученням ресурсів МЗС Німеччини в рамках проєкту «Подолання кризи та розбудова України — час діяти!», що його реалізує ГО «Регіональне об’єднання молоді».

Нагадаємо, ІКЦ Дніпра співпрацює з Дніпропетровським регіональним представництвом МАА та надає йому допомогу, проводячи лекторії для пацієнтів закладів реабілітації. А імам дніпровської мечеті допомагає молоді позбуватися алко- і наркозалежності, проводячи зустрічі й лекції в спортивно-терапевтичних таборах, що підтримують людей у процесі позбавлення від залежностей. 

Також послідовники Ісламу разом з активістами МАА стають на заваді продавцям наркотиків, очищуючи місто від оголошень так званих «закладок»: зафарбовують графіті наркодилерів, реалізують насичену реабілітаційну програму для залежних.

У 2015 році делегація мусульман України брала участь у нараді, організованій МОЗ України, Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, Об’єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу, що була присвячена боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ/СНІДу, боротьбі з наркоманією та поверненню до духовних цінностей.

26.08.2020
Теги: 
мусульмани Дніпра
ІКЦ Дніпра
круглий стіл
соціальні проблеми

Книги

  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/musulmany-dnipra-berut-aktyvnu-uchast-u-nalagodzhenni-suspilnogo-dialogu-dlya