У Центрі конференцій «Parle» в Дніпрі 23 серпня на круглому столі за темою «Налагодження суспільного діалогу для подолання гостросоціальних проблем м. Дніпро», ініційованому Дніпропетровським регіональним представництвом Міжнародної антинаркотичної асоціації (МАА), зібралися небайдужі люди: активісти громадських організацій та об’єднань, представники релігійних громад і духовні лідери, що не бояться брати на себе відповідальність і системно розв’язують гостросоціальні проблеми у своєму оточенні. До обговорення запросили представників місцевої влади та правоохоронних органів.
Від мусульманської громади в роботі круглого столу взяв участь імам мечеті Ісламського культурного центру Дніпра, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Едґар Девлікамов.
Як зазначають в ІКЦ Дніпра, захід дуже актуальний, бо одна з нерозв’язаних проблем в Україні — стрімке поширення та помолодшання наркоманії та алкоголізму. За офіційною статистикою, в країні близько 1 млн наркозалежних, але реальні цифри щонайменше в тричі вище.
Учасники круглого столу мали підготувати й передати звернення до міського голови Бориса Філатова й депутатів Міської ради Дніпра, народних депутатів України щодо масштабів наркокатастрофи в місті та способів розв’язання проблеми, а також щодо підтримки муніципальною владою ініціатив у сфері профілактики девіантної поведінки молоді.
Захід відбувся за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (Берлін, Німеччина) з залученням ресурсів МЗС Німеччини в рамках проєкту «Подолання кризи та розбудова України — час діяти!», що його реалізує ГО «Регіональне об’єднання молоді».
Нагадаємо, ІКЦ Дніпра співпрацює з Дніпропетровським регіональним представництвом МАА та надає йому допомогу, проводячи лекторії для пацієнтів закладів реабілітації. А імам дніпровської мечеті допомагає молоді позбуватися алко- і наркозалежності, проводячи зустрічі й лекції в спортивно-терапевтичних таборах, що підтримують людей у процесі позбавлення від залежностей.
Також послідовники Ісламу разом з активістами МАА стають на заваді продавцям наркотиків, очищуючи місто від оголошень так званих «закладок»: зафарбовують графіті наркодилерів, реалізують насичену реабілітаційну програму для залежних.
У 2015 році делегація мусульман України брала участь у нараді, організованій МОЗ України, Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, Об’єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу, що була присвячена боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ/СНІДу, боротьбі з наркоманією та поверненню до духовних цінностей.