У Києві обговорили україно-азербайджанську співпрацю

У Києві обговорили україно-азербайджанську співпрацю
круглий стіл «Україна — Азербайджан:
У Києві обговорили україно-азербайджанську співпрацю
Ініціаторка круглого столу Марина Гончарук
У Києві обговорили україно-азербайджанську співпрацю
У Києві обговорили україно-азербайджанську співпрацю
20.05.2023
Оцініть статтю: 
(199 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Українському кризовому медіацентрі відбувся круглий стіл «Україна — Азербайджан: стратегічне партнерство в умовах викликів глобальному світовому порядку. Діалог другий». Аналітики, експерти й військові обговорили можливості розвитку співпраці нашої країни з Азербайджаном в умовах воєнного часу. 

Ініціатором заходу стала кураторка українсько-азербайджанських проєктів Марина Гончарук.

За словами колишнього муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», а нині парамедика Саіда Ісмагілова, азербайджанці — найбільша мусульманська діаспора в Україні.

— Українські азербайджанці активно залучені в розвиток ісламської традиції в Україні. Зокрема, під час будівництва мечетей азербайджанські бізнесмени надавали допомогу. Прикладом цьому є мечеть у Маріуполі, яка будувалася за фінансової підтримки в тому числі азербайджанців. На жаль, мечеть постраждала від російських обстрілів. Азербайджанська громада зробила великий внесок у захист України від російської агресії: декілька десятків азербайджанців загинули в боях. Ми шануємо пам'ять про них, вони загинули як герої, — каже Ісмагілов. 

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос говорив про спільні геополітичні виклики, що постали переді Україною та Азербайджаном.

Відповідаючи на тези азербайджанських спікерів про те, що в Україні не так багато пишуть про Карабах, пан Семиволос зазначив, що в Україні чимало експертів, аналітиків, які приділяють увагу дослідженню Південного Кавказу та регулярно публікують аналітичні статті на українських ресурсах. Також ці фахівці часто коментують події в Карабаському регіоні Азербайджану для українських та азербайджанських ЗМІ.

— Окремо зазначу, що ГУАМ був і залишається важливим майданчиком для взаємодії між Україною та Азербайджаном. Сьогодні також необхідно розглядати цю організацію в ширшому контексті, зокрема говорити про переорієнтацію України та Азербайджану на європейські ринки, розвиток європейського вектора. Ми розуміємо також, що перед нашими країнами спільні виклики — це, зокрема, Іран та Росія, — а наші країни зацікавлені у встановленні миру та стабільности в регіоні, — розповів Ігор Семиволос.

Офіцер командування сил ТРО ЗСУ (у цивільному житті адвокат, помічник народного депутата України) Фархад Гулієв назвав Україну толерантною та мультикультурною державою, де азербайджанська громада численна та впливова, а відносини з Азербайджаном мають братерський характер.

За його словами, азербайджанці в Україні мають усі можливості для самореалізації в різних секторах і впливають на суспільно-політичне життя у країні: 

— Ще одна важлива традиція, яка почала реалізовуватися з ініціативи президента Володимира Зеленського, — іфтар, що проводиться за участю президента, кримських татар, мусульман України. Цього року я також був серед мусульман, яких запросили на цей захід. Я думаю, це дуже важлива для нашого суспільства традиція, яка більше розвиває порозуміння, — поділився Гулієв. 

Ініціаторка круглого столу Марина Гончарук наголосила на важливості розвитку українсько-азербайджанських діалогових майданчиків та висловила сподівання, що такий діалог сприятиме новим проєктам і підвищить рівень комунікації між фахівцями України та Азербайджану.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.