Відділення Міжнародної Антинаркотичної Асоціації (МАА) у місті Дніпро співпрацює з місцевим Ісламським культурним центром і місцевою мусульманською громадою «Відродження» у справі реабілітації і ресоціалізації нарко- й алкозалежних; запобігання поширення у суспільстві негативних явищ і наслідків вживання речовин, що дурманять розум і змінюють свідомість.
Активісти МАА разом з послідовниками ісламу стають на заваді розповсюджувачам наркотиків, позбавляючи місто від реклами так званих «закладок»; реалізують насичену реабілітаційну програму для залежних, у рамках якої передбачені й збори, присвячені відродженню моральності.
На такі заходи запрошують духовних лідерів.
Днями мусульмани вже вкотре брали участь в акції зі знищення реклами розповсюджувачів наркотичних речовин, організованій МАА.
Про це йдеться у повідомленні ІКЦ м. Дніпра:
«До здорового, вільного і свідомого життя українського суспільства закликають члени Міжнародної антинаркотичної асоціації України.
Цей заклик співзвучний із ціннісними настановами ісламу, і тому активісти Ісламського культурного центру Дніпра відгукнулися і вийшли на організовану МАА чергову акцію з боротьби з рекламою розповсюджувачів наркотичних речовин…»
Як зазначено у повідомленні, більше двох десятків молодих людей, яких підтримали співробітники відділу з боротьби з незаконним обігом наркотиків, представники влади «відпрацювали» район багатоповерхівок на 12-му кварталі обласного центру.
Було знищено сотні оголошень про продаж наркотиків.
У такий спосіб учасники акції-рейду намагалися застерегти молодь від згубної покупки.
«Впевнені, що не одного хлопця або дівчину ми вберегли від небезпечного придбання отрути і подальшої трагедії», — йдеться у повідомленні ІКЦ.
Ісламський культурний центр Дніпра і надалі братиме участь у подібних заходах і запрошує охочих долучатися до цієї справи.
Нагадаємо, імам мечеті ІКЦ Дніпра Едгар Девлікамов є спікером на організованих МАА зустрічах з особами, які мають залежності, але прагнуть позбутися згубних звичок.
На зустрічах, що проводяться щонайменше раз на місяць, шейх Едгар проводить лекції і бесіди, під час яких розповідає про призначення кожної людини і мету її перебування на землі, а також роз’яснює сутність ісламу, спростовуючи негативні стереотипи щодо цього віровчення.
Про одну з таких зустрічей, під час якої імам мечеті м. Дніпро розмовляв з наркозалежними про боротьбу зі спокусами, повідомляло і наше видання.
На запрошення МАА представники української умми були лекторами і коучами у рамках 10 Всеукраїнського антинаркотичного табору, що є платформою для здорового способу життя і здорового мислення.
Також нагадаємо, що у 2015 році делегація мусульман України була присутньою на організованій Мінохоронздоров’я України, Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій, Об’єднаною Програмою ООН з ВІЛ/СНІДу нараді, присвяченій боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ-СНІД, боротьбі з наркоманією і поверненню до духовних цінностей.
На запрошення ініціаторів заходу відгукнулися муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, представники київського Ісламського культурного центру, активісти громадських організацій, що входять до Всеукраїнської асоціації «Альраід», зокрема і жіночої мусульманської громадської організації «Мар’ям».
Тоді пан Ісмагілов підкреслював, що ДУМУ «Умма» — відкрите до спільної діяльності з будь-якими релігійними, урядовими, неурядовими і міжнародними організаціями.
«Чужої біди не існує, і все, що стосується людини як улюбленого творіння Бога — стосується всіх нас», — заявив він.
Зауважимо, що Всеукраїнська асоціація «Арраид», до складу якої входять громадські мусульманські організації з усієї України, зокрема і дніпровські, приділяє особливу увагу духовному і культурному розвиткові молоді.
Одним із напрямів її діяльності є профілактування негативних явищ, для реалізації якого проводяться різноманітні заходи, публікуються просвітницькі буклети і брошури з питань боротьби з наркоманією, алкоголізмом і тютюнопалінням.
Довідка: Міжнародна антинаркотична асоціація (ММА) працює над реабілітацією і ресоціалізацією нарко- й алкозалежної молоді.
МАА має 45 відділень у 12 регіонах України.
Асоціація організовує проведення спортивно-терапевтичних таборів з метою підтримки людей у процесі позбавлення від залежностей і надання допомоги у пошуку себе, і свого тверезого майбутнього.