Парафіяни мечеті Ісламського культурного центру в цьому році, як і в попередні, виконали свій обов’язок — на честь свята
Понад 2400 кг м’яса жертовних тварин роздали мусульмани в дні
Як роз’яснив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, тварини і м’ясо для роздачі — це цілком і повністю добровільне пожертвування вірянина:
— Обов’язок принести тварину в жертву лежить на кожній сім’ї, що має для цього достатньо коштів. Обов’язковість виконання — винятково справа совісті кожного.
Шейх Саід акцентував увагу також і на те, що обряд жертвопринесення має насамперед духовне значення: кожен мусульманин на чесно зароблені гроші не тільки приносить жертву, а й ділиться нею з малозабезпеченими, а також влаштовує святкове частування для своїх гостей.
— Це так званий акт щедрості й пожертвування з надією на прощення Всевишнього. У Корані сказано: Ні м’ясо, ні кров їх не доходять до Аллага. До нього доходить лише ваша богобоязливість! «(22:37).
Перед тим, як принести в жертву тварин і роздати їх м’ясо згідно з приписами Корану, в Ісламському культурному центрі м. Києва близько трьох тисяч мусульман (серед яких не тільки кияни, а й іноземці, які перебувають в Україні у зв’язку з навчанням або веденням бізнесу, а також переселенці зі сходу країни та окупованого Криму), здійснювали святкову молитву і вітали один одного зі святом.