У другий день свята Курбан-Байрам в Ісламському культурному центрі Києва (вул. Дегтярівська, 25а) роздавали жертовне м’ясо мусульманам, що потребують особливої уваги та допомоги: літнім людям, інвалідам, незаможним і багатодітним родинам, що бідують.
Після спільної молитви і звернення муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова люди отримали 2 тонни телятини та баранини. Жертовну худобу придбано на доброчинні внески мусульман України та завдяки фінансовій допомозі добродійної мусульманської організації з Німеччини Muslimhelfen.
Як нагадав шейх Саід, Курбан-байрам має дуже давне коріння й символізує перемогу віри, жертовності, щедрості та глибокій відданості Аллагові.
— Багато століть тому Всевишній велів пророкові Ібрагимові (мир йому) принести в жертву свого сина Ісмаїла. Це було велике випробування віри та покори. Ібрагим, виконуючи Божий наказ, уже заніс гострого ножа над сином, коли з’явився ангел і спинив його руку — він повідомив, що Господь замінив жертву на барана.
Відтоді мусульмани цілого світу святкують Курбан-байрам, приносячи в жертву худобу, щоб роздати м’ясо бідним, нагодувати святковими стравами всіх гостей.
Всевишній каже в Корані:
«Ні м’ясо, ні кров їхня не досягають Аллага. Його досягає ваша богобоязливість! Так він підкорив їх (худобу) вам, щоб ви звеличували Аллага за те, що він показав вам прямий шлях! Сповісти радісну звістку праведним! Воістину, Аллаг захищає тих, хто увірував. Воістину, Аллаг не любить невдячних і зрадників!» (22:37–38).
Курбан-байрам — свято щедрості, жертовності, відданості Аллагові і вдячності за шлях Ісламу.
Також Муфтій зауважив, що жертовне м’ясо, за традицією, ділять на три частини: одну можна забрати собі, з другої готують святкові страви для гостей, третю частину треба роздати нужденним. Але багато хто з мусульман роздає все, не лишаючи собі нічого.