Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 2

Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 2
Українські мусульмани, що здійснюють хадж у Саудівській Аравії, уже висадилися в Мецці. Їм довелося переодягтися в ритуальне вбрання
17.12.2008
Оцініть статтю: 
(143 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Сегодня», 04.12.2008 19:57

"Весь Боїнг, розрахований на 350 чоловік, був заповнений людьми у білій матерії".

 

Продовження.

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина. Частина 1

В ім'я Бога Милостивого, Милосердного.

В аеропорту «Бориспіль» нашу групу приїхали проводжати близькі родичі й друзі від'їжджаючих. Останні слова напуття і побажання щасливої дороги. І от ми вже в зоні оформлення посадки на літак. Склад нашої групи виявився досить таки різноманітним. Приймаючи речі в багаж, дівчина-робітниця аеропорту трохи здивувалася, побачивши серед подорожуючих українських мусульман українські імена й прізвища. Вона звернулася до одного з хлопців: «Ви - мусульманин?!».

«Так» - він відповів.

«Ви - українець?!» - продовжувала робітниця аеропорту.

«Так» - підтвердив він.

Дівчина дивувалася: «Ви такий за переконанням чи..?»

«Звичайно, за переконанням» - відповів Сергій з нашої групи. - «Читав, цікавився, запитував, і зрештою, побачив в ісламі вирішення всіх своїх питань».

От підійшла вже й моя черга. Тепер мені довелося відповідати на запитання. Зайвий раз переконуючись, що українці дуже мало знають про іслам або найчастіше формують свою думку, черпаючи необ'єктивну інформацію в ЗМІ. Адже зовсім нескладно в наш час придбати літературу чи звернеться безпосередньо до першоджерела. Отже, зайнявши свої місця в літаку, ми направилися в Стамбул. Там ми зробили транзитну зупинку.

По прибуттю в Туреччину нас уже очікував літак у Джидду. Дивно, що вже в Туреччині ми відчули подув хаджу. Перед посадкою в літак, що направлявся в Саудовську Аравію, кожному члену нашої групи вручили комплект ритуального одягу (називається «Іхрам») для паломництва саме в саудівську державу. Комплект цього одягу складався всього лише з двох шматків тканини винятково білого кольору.

Літак Боїнг, розрахований на 350 чоловік, був майже заповнений, коли ми ввійшли. Всі пасажири летіли з однією метою - зробити паломництво. Побачена картина вразила не лише мене одного. Наскільки іслам здатний об'єднати людей в усьому світі заради однієї мети - зробити паломництво! Ми побачили мусульман різних національностей, кольорів шкіри, які нас привітали словами «Ассаляму алейкум!», що означає «Нехай прибуде з вами мир!». От де відчуваєш рівність, єдність людей перед своїм Творцем.

Під час тригодинного польоту було видно нічну Медину, місто Пророка. Її ще називають Променистою Мединою. Дійсно, так вона й виглядала з висоти. Неначе смарагдовим джерелом світла в її центрі - Священна мечеть Пророка Мухаммада, яку ми ще маємо відвідати.

В Джедду ми приземлилися близько двох годин ночі за місцевим часом, а ранком уже були в місті Мецці. Місто, у якому й зародилася релігія, яку зараз сповідують у всьому світі більше півтора мільярда чоловік.

За матеріалами газети«Сегодня» (російською мовою)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.