Львів'янка стала першою жінкою-хафізом в Україні

Львів'янка Віра Фриндак стала першою в історії України жінкою, яка напам'ять вивчила Коран
27.03.2015
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Львів'янка Віра Фриндак стала першою в історії України жінкою, яка напам'ять вивчила Коран в оригіналі.

Про це пише Комсомольська Правда.

Уродженка райцентру Стрий (Львівська область) досі з посмішкою згадує, як років 20 тому почала вчити арабський алфавіт під керівництвом чоловіка-сирійця. Тоді ж Віра Фриндак вивчила першу суру Корану. І навіть і не мріяла, що через деякий час зможе напам'ять розповісти всі 114 сур, з яких складається головна книга мусульман.

А днями стало відомо, що саме наполеглива львів'янка стала першою жінкою в Україні, яка отримала звання зберігача Корану - хафіза.

Віра Фриндак, яка вже багато років живе в Києві, де працює директором першої мусульманської гімназії, вивчила напам'ять весь Коран в оригіналі на арабській мові. Потім успішно склала іспит комісії на чолі зі знавцем Священного Тексту шейхом Хайдаром аль-Хаджем, і отримала з його рук відповідний диплом.

«Першою мусульманкою України, що отримала титул хафіза, стала Фриндак Віра», - повідомив муфтій духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов. - «Звання хафіза дуже почесне і авторитетне в мусульманському світі».

Виявляється, чоловікові це звання дозволяє бути імамом в мечеті і викладачем в медресе. Жінка-хафіз також може викладати в жіночому медресе, а ще бути духовною наставницею учням під час вивчення Корану.

Віра Фриндак розповіла, що вчила Священне Письмо не поспішаючи.

«Спочатку виписувала арабський текст, потім підрядковий переклад (хоча я і говорю по-арабськи), і тільки після цього бралася за заучування», - згадує перша в Україні жінка-хафіз, - «і весь свій вільний час, якого було зовсім мало, намагалася запам'ятовувати напам'ять сури зі священної книги».

Раніше за всю історію України хафізами були тільки чоловіки, переважно кримські татари.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.