Мусульмани Києва, як і їхні одновірці в усьому світі 24 вересня 2015 року відзначають
В Ісламському культурному центрі м. Києва (ІКЦ) з раннього ранку багатолюдно, гості, що прийшли на молитву, виглядають сьогодні особливо ошатно та урочисто, віряни з особливим почуттям радості вітають один одного зі святом.
Серед мусульман України багато не тільки етнічних українців — умма об’єднала в собі представників багатьох національностей, що складають український народ. Хвалу Аллагу (такбир) разом здійснюють і громадяни України, і
Поздоровлення зі святом на адресу одновірців сьогодні звучали не тільки від муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова, керівництва Всеукраїнської асоціації громадських організацій, лідерів кримськотатарського народу Рефата Чубарова і Мустафи Джемілєва, а й від послів Палестини, Судану та інших країн.
У своїй промові шейх Саід Ісмагілов, говорячи про значення свята, застеріг вірян від омани, коли здається, що жертвоприношення потрібно Аллагу — в той час, як це необхідно самому віруючому:
— Головний обряд
Як розповів нашому кореспонденту шейх Саід, цьогоріч (як і в минулому році) мусульмани поділяться м’ясом жертовних тварин з вимушеними переселенцями з Криму і Донбасу.
Не залишаться без святкового частування й ті, що охороняють адміністративний кордон окупованого Криму і материкової України — як розповів народний депутат України Рефат Чубаров, кримські татари, які беруть участь у громадянській блокаді півострова, також відзначають
Традиція жертвопринесення сягає своїм корінням у давні часи. За повір’ям, архангел Джабраїл (Гавриїл) був посланий Всевишнім до праведного Ібрагіма (Авраама), щоб випробувати, а заодно і зміцнити того у вірі. За наказом Ібрагім мав заколоти свого улюбленого сина Ісмаїла. І ось, коли батько, стримуючи сльози, мав намір виконати наказ Всевишнього, Милостивий Господь, не бажаючи невинної дитячої крові, в останній момент замінив хлопчика на жертовного баранчика. Таким чином Ібрагім з честю пройшов випробування, і Господь прийняв його жертву. З тих пір в пам’ять про подвиг Пророка
Принесення жертви цього дня супроводжується великою радістю, мусульмани вихваляють Господа, який зберіг життя Ісмаїлу, адже саме цей Пророк вважається прабатьком всіх арабів, а також одного з Божих Посланців — Пророка Мухаммада.
Для принесення жертви мусульмани спеціально відгодовують вибрану тварину. Мусульманин, зробивши заклання, не повинен скупитися на пригощання, необхідно обов’язково нагодувати бідних і голодних.
Ритуальне частування — худойі, садака — влаштовується також, щоб уникнути всіляких нещасть і хвороб.
М’ясо жертовної тварини ділять на три частини: одну роздають бідним, з другої готують частування для рідних, друзів, сусідів, а третю частину мусульманин може залишити собі.
Близьким, друзям і родичам в дні свята намагаються зробити подарунки. У наступні після свята дні, зазвичай, наносять візити до рідних і близьких знайомих, так як відвідування в дні свята жертвопринесення вважається благословенним і бажаним.