Мусульмани Києва вітали шосту хафізу

В ІКЦ Києва вітали шосту хафізу
Шість мусульманок-хафізів Ісламського культурного центру
23.03.2016
Оцініть статтю: 
(613 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У благословенну п’ятницю 18 березня (9 джумада с‑сані 1438 року за гіджрою) в Ісламському культурному центрі Києва вітали нову хафізу: уродженка Сирії Гана Ахмед Тага, котрої наставником був шейх Хайдер аль‑Хадж, закінчила читання Священного Корану напам’ять.

Нова хафіза розповідала сестрам по вірі, що на батьківщині вона не могла приділяти багато часу вивченню священних текстів. Ба більше, була впевнена, що вивчити Коран напам’ять їй не під силу. Переїхавши з братами до України, Гана Ахмед Тага почала відвідувати ісламський культурний центр — спочатку ходила до мечеті, потім долучилася до громадської жіночої організації «Мар’ям». Дізнавшись, що можна відвідувати уроки таджвіду й гурток вивчення Корану «Фірдаус», вирішила таки випробувати свої сили й розпочала навчання. На свій подив, зрозуміла, що заучування аятів напам’ять дається їй досить легко, адже Священна Книга їй добре знайома з дитинства, вона часто перечитувала Коран — тож за рік навчання її вже вітали одновірці зі званням хафізи.

Отже, вже шість жінок, що здобували знання в ІКЦ Києва, стали хафіз аль‑кур’ан — хоронительками ісламської спадщини, що знають напам’ять усі аяти Корану. При цьому жінці-хафізи дослівне знання Корану дає право викладати в жіночому медресе, а ще бути духовною наставницею учнів під час вивчення ними Корану.

Нагадаємо, першою етнічною українкою, що вивчила Коран, стала Віра Фриндак. Перед нею, за всю історію незалежної України, хафізами були тільки чоловіки, здебільшого кримські татари. Віра Фриндак закінчила читання всіх 114 сур Корану напам’ять у березні минулого року.

Довідка:

Аяти Корану й хадіси ще за життя пророка Мухаммада (мир йому і благословення) заучували напам’ять і передавали з покоління в покоління. Хафізи були справжніми хоронителями ісламської спадщини. Традиція усної передачі Корану й хадисів існує по цей час, разом із письмовою.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.