Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі

Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі
Тарік Сархан розповідав про можливий шлях досягнення мирного співіснування людства та про кроки, які кожен може здійснювати на цьому шляху.
Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі
Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі
Таріка Сархана на ці зустрічі було запрошено як Посла миру.
Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі
Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі
Мусульманин всіляко сприяє ідеям миру і заборони воєн у світі
20.12.2017
Оцініть статтю: 
(589 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Керівник Відділу ознайомлення з культурою Ісламу Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Тарік Сархан провів низку зустрічей зі студентською молоддю та викладацьким складом кількох українських вишів, зокрема Національного педагогічного університету ім. Драгоманова та Інституту міжнародних відносин КНУ. Разом з ним з присутніми спілкувався один із членів міжнародної організації HWPL, український журналіст Ігор Шевірьов.

Наприклад, 11 грудня оратори не лише прочитали лекцію щодо Декларації про мир та припинення війн (DPCW), принципів мирного врегулювання конфліктів, утвердження сталого та гармонійного миру та розповіли про спільний досвід України та Республіки Корея. На честь загальноукраїнського тижня права відбувся відеоміст із Сеулом, і присутні могли поставити запитання й південно-корейським членам HWPL.

Таріка Сархана на ці зустрічі було запрошено як Посла миру. Він розповідав про можливий шлях досягнення мирного співіснування людства та про кроки, які кожен може здійснювати на цьому шляху.

Після докладної розповіді про діяльність HWPL та про те, як українці можуть долучитися до реалізації запроваджених нею ініціатив, відбувалося безпосереднє спілкування. Серед багатьох запитань до гостей — і стан міжрелігійного діалогу і співпраці в Україні.

Як розповів нашому кореспондентові Тарік Сархан, він як мусульманин вважає досягнення миру і злагоди у суспільстві дуже важливою справою і впевнений, що в Україні не просто існує плідний діалог між послідовниками різних віросповідань, а й успішне співробітництво:

— Український народ в хорошому сенсі вражає своїм не просто толерантним ставленням до представників різних національностей й релігій. Він не просто декларує любов до миру, до людини, до знань, традицій і звичаїв (які можуть бути і чужими). Я переконаний, що у нас в Україні, яка є поліетнічною країною, з повагою та приязню ставляться до послідовників різних віровчень, і підґрунтя для миру в Україні більше, ніж деінде.

Тарік Сархан за свою послідовну миротворчу діяльність та активну громадянську позицію торік був визнаний HWPL Послом миру, а цьогоріч — удостоєний ще двох високих міжнародних нагород. Багаторічна діяльність мусульманина присвячена пошуку дієвих шляхів до миру, до порозуміння між представниками різних етнічних та національних спільнот та послідовниками різних віровчень чи світоглядних переконань. Зокрема, він був одним з тих, хто торік підписав розроблену організацією HWPL і запропоновану ООН «Декларацію про припинення війни і встановленні миру», яка закликає держави всієї Землі створити умови, за яких можуть бути забезпечені справедливість і повага до зобов’язань міжнародного права.

Також Посли миру Тарік Сархан та Ігор Шевирьов відвідали Українсько-американський університет Concordia, розташований у Києві.

Нагадаємо, що менеджер з проектів HWPL у країнах СНД та Україні Ольга Хан зустрілась з муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» шейхом Саідом Ісмагіловим, аби висловити повагу й подякувати в його особі українським мусульманам за зусилля в налагодженні міжрелігійного, міжетнічного й міжкультурного діалогу

Довідково:

HWPL — неприбуткова громадська організація, метою якої є досягнення світового миру та припинення війни. HWPL виходить за межі культури, релігії, ідеології та кордонів для досягнення мирної гармонії в глобальному суспільстві. Штаб-квартира організації знаходиться в Сеулі (Південна Корея).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.