Ісламський культурний центр м. Києва, втім, як і всі інші ІКЦ в Україні, існує не лише для забезпечення культурних і духовних потреб мусульман. Важливою ланкою його роботи є донести до суспільства невикривлене уявлення про релігію Пророка, про те, якими цінностями в житті послуговуються послідовники Ісламу.
Не дивує, коли в ІКЦ приходять великі групи студентів світських і релігійних навчальних закладів через потребу ознайомитися з Ісламом на вимогу навчальних програм чи просто з прагнення до знань. Але, виявляється, й люди більш старшого віку цікавляться життям та принципами, якими послуговуються співгромадяни, що сповідують Іслам.
Так, 8 лютого ІКЦ Києва відвідали підопічні Голосіївського територіального центру соціального обслуговування. 32 особи досить поважного віку із зацікавленням пройшли екскурсією у центрі: побували у мечеті, дізналися, чим переймаються в Центрі розвитку жінок, завітали до класів гімназії «Наше майбутнє» та бібліотеки… Лекція керівника відділу ознайомлення з культурою Ісламу Таріка Сархана про основи і сутність Ісламу природнім чином перетекла у неформальне, безпосереднє спілкування. Як зазначив після зустрічі в розмові з кореспондентом видання «Іслам в Україні» пан Тарік, його вразив непідробний інтерес аудиторії:
— Пенсійний вік зовсім не супроводжується втратою цікавості до нових знань, бажання розсунути межі обізнаності. Яскравий приклад — ці відвідувачі. Запитань, прохань уточнити чи спростувати ту чи іншу інформацію, яку кожен з них отримав раніше, було дуже багато, тому й спілкування було довшим, ніж зазвичай. Гості просили роз’яснити різницю між сунітами та шиїтами, цікавились історією життя Пророка, його родинними зв’язками, запитували щодо ролі і місця жінки в Ісламі, шукали подібності в релігійних приписах різних релігій.
Соціальний працівник терцентру Любов Ктиторова, яка на прохання своїх підопічних й організувала візит пенсіонерів до ІКЦ, розповідає, що вони прагнуть жити насиченим життям і спростовують поширену думку, що осінь життя через природні вікові зміни завжди супроводжується певною втратою здатності до набуття нових знань, що люди похилого віку — вперті у своїх колись набутих переконаннях й чинять спротив новим даним, що можуть ті переконання розхитати:
— Вони живі й емоційні — подивіться — вони ж зовсім не справляють враження старих чи немічних! Старий — той, хто перестає дивуватись новому, хто втратив здатність цікавитися навколишнім світом. Тож в душі вони всі молоді. Ми часто влаштовуємо екскурсії музеями, відвідуємо культурні заходи, ходимо в гості до вірян різних релігій. До речі, бажання прийти в ІКЦ міста Києва у наших підопічних виникло після гостин у мормонів — вірних Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів. Там дуже тепло і з повагою говорили про мусульман, про Ісламський культурний центр. Звичайно, за один навіть дуже насичений день нереально дізнатися про геть усе, що стосується Ісламу і мусульман. Хочеться більше почути про побут мусульман в різних країнах світу, про взаємини з немусульманським оточенням, якісь побутові «картинки», про те, що саме змінює в житті людини хадж… Тож думаю, що ці відвідини ІКЦ — не останні, ми обов’язково ще раз завітаємо до вас!
Довідково:
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Голосіївського району м. Києва є спеціальною установою системи органів праці та соціального захисту населення, що надає через свої структурні підрозділи різні види соціальних послуг на безоплатній основі, які спрямовані на підтримання життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя у суспільстві пенсіонерів, інвалідів, самотніх непрацездатних громадян, інших соціально незахищених верств населення.